Pierre Fabre’nin Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çalışmaları Derecelendirildi

01 Temmuz 2019
Pierre Fabre

 

Firmaların faaliyetlerini bağımsız olarak değerlendiren ECOCERT Environment, geçtiğimiz aylarda, ilaç, dermokozmetik ve tüketici sağlığı alanlarında faaliyet gösteren, Pierre Fabre’nin Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) yaklaşımını ISO 26000 uluslararası standardına göre değerlendirdi. Pierre Fabre daha ilk değerlendirmesinde, %77 puanla ECOCERT 26000 temel referans standardındaki en yüksek seviye olan “Mükemmellik” derecesine erişti.

Grup CEO’su Eric Ducournau: “ECOCERT Environment tarafından yapılan ilk değerlendirmemizde ‘mükemmellik’ seviyesine ulaşmış olmamız, hem sürdürülebilir kalkınma alanında öncü Mösyö Pierre Fabre’nin vizyonu hem de 11 bin çalışanımızın her gün bu vizyonu onurlandırma çabalarıyla meydana gelmiştir. Bu değerlendirme, markalarımızın bulunduğu 130 ülkedeki hastalar, tüketiciler ve sağlık uzmanlarına için doğallık, şeffaflık, bilimsel titizlik ve etik konularındaki daha iyiye ulaşma çabalarımıza enerji sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Pierre Fabre İlaç Türkiye Genel Müdürü Uzm. Dr. Hande Demirdere ise konuyla ilgili olarak şu açıklamayı gerçekleştirdi: “Pierre Fabre olarak, doğanın sunduklarından faydalanılarak elde edilen ürünlerin oluşturduğu geniş portföyümüz, uzmanlığa verdiğimiz önem, tüketiciyi koruma yaklaşımımız ve vakıf firması olarak tüm dünyada gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile sektörde farklılaştığımıza inanıyoruz. Yine Mösyö Pierre Fabre’nin verdiği vizyon ile bitki çeşitliliğini korumak ve ağaçlandırma çalışmalarımızla da doğaya teşekkürlerimizi sunuyoruz. KSS stratejileri ve KSS yönetim sisteminin uygulanması kapsamında dünya standartlarında ve bağımsız bir değerlendirme kurulu olan ECOCERT Environment tarafından layık görüldüğümüz bu önemli başarı dünden bugüne yapılan titiz çalışmaların neticesidir. Pierre Fabre olarak kazancımızın bir bölümü ile, hem yeni ürünlerin geliştirilmesine destek olmaktan hem de vakıf statüsü sayesinde toplum yararına sürdürülebilir projeler üreten bir grubun parçası olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz.’’ şeklinde konuştu.