Putech Eurasia ve Eurasian Composites Show Fuarları Açıldı

29 Kasım 2019

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmak için başlattığı “milli teknoloji hamlesi”nde kritik öneme sahip sektörlerden poliüretan ve kompozitin liderlerinin buluşması PUTECH EURASIA ve EURASIAN COMPOSITES SHOW fuarları açıldı.

 

Poliüretan sanayi fuarı Putech Eurasia 2019 (6. Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı) ve kompozit sanayiinin Avrasya’daki profesyonel buluşma noktası olan Eurasian Composites Show 2019 (4. Uluslararası Kompozit Hammaddeleri, Yarı Mamulleri, Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı) toplamda 21 farklı ülkeden 203 katılımcı ile açıldı. Türkiye’nin “milli teknoloji hamlesi” için önemli sektörlerden poliüretan ve kompozit sektörlerinin Türkiye’deki hacmi 3 milyar Doları aşıyor. Her iki sektör de her yıl %10-12 arasında büyüyor. Teknoloji kullanımının artışıyla birlikte büyüme hızının daha da hızlanması bekleniyor.

 

 

Sektörün Avrupa Başkanı Konuşacak

Poliüretan sektörünün önemli isimleri, Putech Eurasia ve Eurasian Composites Show’da düzenlenecek olan panelde buluşacak. Avrupa Esnek Poliüretan Köpük Blok Üreticileri Derneği (EUROPUR) Başkanı Bart ten Brink, Flokser Kimya İcra Kurulu Üyesi Dr. Başar Yıldız, Kimteks Poliüretan CEO’su Cavidan Karaca, Pürplast Genel Müdürü Mehmet Şişmanoğlu ve DOW Türkiye Poliüretan Sistem Evi Direktörü Levent Atmaca poliüretan pazarının bugünü ve geleceği, Ar-Ge çalışmaları ve pazardaki rekabet konularında konuşacak. Endüstrideki yeniliklerin odakta olacağı panellerde, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesinde kompozit ve poliüretanın yeri ve öneminden bahsedilecek.

 

Poliüretan uçaktan yapılara, ayakkabıdan elektroniğe, otomobilden, savunma sanayine medikalden spora pek çok alanda, taşımış olduğu yalıtım, şekillendirilebilirlik ve yanmazlık gibi benzersiz özellikleriyle, “hayatın her alanında” olma özelliğini koruyor.

 

 

Türkiye’nin savunma sanayiindeki hızlı gelişimi ile dikkat çeken kompozit, inşaattan yenilenebilir enerjiye, kara, deniz, hava ve demiryollarına kadar sağlamış olduğu muazzam dayanıklılık sayesinde, her geçen gün daha fazla tercih ediliyor.

 

10:00 ile 18:00 saatleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyarete açık olacak olan fuarların internet siteleri üzerinden fuar ve fuar kapsamındaki etkinlikler ile ilgili detaylı bilgi edinilebiliyor ve ücretsiz online ziyaretçi kaydı yapılabiliyor.