Rainbow Multi-Color Boyama Sistemi

13 Ekim 2015

Ayhan Çelenk Yönetim Kurulu Başkanı / Chairman of the Board of Directors – İstanbul Elektrostatik Toz ve Yaş Boya Makina İmalat San. Tic. Ltd. Şti.

Rainbow Multi-Color Boyama Sistemi, gün içerisinde çok sık renk değişimi yapan firmaların kullanabileceği, dakikalar içerisinde bir renkten diğer renge geçme özelliği sağlayan bir ekipmandır.

Manuel toz boya cihazı ile kombine çalışan vibrasyonlu tabla ve emiş borusundan meydana gelir. Toz boya doğrudan kendi kutusundan emildiğinden hızlı renk değiştiren sistemlerde çok pratik kullanım sağlar.

Alt şase üzerinde bulunan vibrasyon motoru yardımıyla tabla titreştirilir, bu sayede eğimli şekilde yerleştirilen toz boya kutusu içerisindeki boyanın emiş borusuna doğru akışı sağlanır.

Emiş borusu özel olarak tasarlanmıştır. Borunun üstüne enjektör bağlanmaktadır, borunun kutu içerisindeki alt ucuna ise basınçlı hava gönderilerek kutu içindeki boyanın hava ile karıştırılıp kabartılması sağlanmaktadır. Bu sayede borunun üstünde bulunan enjektör, kutu içindeki boyayı hızlı ve homojen bir şekilde tabancaya gönderir.

Renk değişimi yaparken emiş borusu, enjektör, hortumlar ve tabanca temizlenir. Yeni renge ait boya kutusu vibrasyon tablası üzerine konularak süratle diğer renge geçilir.

Teknik Özellikler

Giriş voltajı : 220 V 50 Hz

Hava ihtiyacı : 700 lt/dk.

Giriş basıncı : 6 bar

Vibrasyon motoru : 220V 25W

Brüt ağırlık : 70 kg.