“Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri” 30 Mayıs’ta Başlıyor

29 Mayıs 2020

Türk boya sektörünün köklü markası DYO, sektörü ve toplumu aydınlatan projelere devam ediyor. Geçen yıl birincisi düzenlenen Renkli DYOloglar söyleşi serisinin ikincisi yine DYO ve AURA İstanbul iş birliğiyle gerçekleşecek. Renklerin hayatımızdaki öneminin farklı disiplinlerin bakış açıları ile ele alındığı bu proje çerçevesinde DYO, hayatımıza renk katan isimleri “Renkli DYOloglar’ başlığı ile Youtube üzerinden canlı yayınlanacak sohbetlerde konuk edecek.

 

Renkli DYOloglar 2019 yılında AURA İstanbul ve DYO iş birliğiyle İzmir Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleşen panelle başlamıştı. Söyleşi serisi AURA İstanbul dostu 12 mimar ve tasarımcının konuk olduğu röportaj serisi ile devam etmişti.

 

DYO ve AURA İstanbul 2020 yılının ilk aylarında serinin ikinci kısmı için çalışmalara başladı. Bu yıl “Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri” teması ile YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlar ile gerçekleşecek.

 

Türkiye’nin yerli ve milli markası olma sorumluluğunu gözeten DYO, “Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri” projesinde, Türkiye’nin renklerini ve estetik değerlerini geliştirirken topluma farklı bakış açıları sunarak katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Renkli DYOloglar’ın ilk serisinde mimarların rengi nasıl algıladıkları tartışılmıştı. Bunun devamı niteliğindeki bu yeni söyleşi seride, bu defa çağdaş sanattan arkeolojiye, müzikten modaya kadar farklı disiplinlerdeki konuklar düşüncelerini ve yorumlarını paylaşacak. Konuklar renklerden nasıl ilham aldıkları anlatacak, keni bakış açılarıyla renkleri tarif edecekler .

‘Her hafta cumartesi günü iki konuşmacı Renkli DYOloglar’ canlı sohbet serisinde deneyim ve görüşlerini paylaşacak

30 mayıs’ta başlıyor

Etkinliğin ilk iki konuğu müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Team Fores’in kurucusu, mimar Serter Karataban olacak.

Kent kültürü, müzik ve gastronomi konularının konuşulacağı serinin ilk dijital etkinliği 30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te DYO Boya Youtube sayfasında canlı yayınlanacak.

“Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri” kapsamında renklerin neler ifade ettiği, ülkemizin kültürel yapısının hayatımıza kattığı renkler, konuşmacıların rengi hangi bakış açıları ile ele aldıkları, işlerinde renklerden nasıl yararlandıkları gibi birçok konu hakkında sohbetler gerçekleşecek. Tüm bu nitelikli sohbetler DYO Boya Youtube sayfasından canlı olarak takip edilebilecek.