Renkli Kozmetik Ambalajları

29 Haziran 2020

Yenilikçi, Renkli, Sürdürülebilir … CLC Renkli Kozmetik Ambalajlar

Kozmetik sektörü, son yıllarda hem formülasyon hem de ürün çeşitliliği anlamında ciddi bir gelişim göstermiştir. Yeni ve farklı trendlerin ortaya koyulduğu ürünler, son tüketici kanadını oldukça memnun etmkozektedir. Nitekim hem yerel piyasalar hem ihraç pazarlarında farklı ihtiyaçlara göre talepler her geçen gün artmaktadır.

Bu büyümenin getirdiği ihtiyaç ise ambalajlarda yenilikçi, sürdürülebilir ve ergonomik tasarım içeren bir üretim modelidir.

Reportlinker’ın yayınladığı 2020 beş yıllık tahmin raporuna göre; şu an 26.29 milyar $ olan kozmetik pazarında, 2025 yılına kadar 32,86 milyar $ bir büyüme bekleniyor. Doğal ürünlerden, cam ambalajlara, geri dönüştürülebilir ambalajlardan, yenilikçi tasarım özel ambalajlara kadar, talepler her geçen gün çeşitlenmeye devam ediyor.

Bu durum renkli kozmetik üreticilerinde kaliteli, ambalaj alanında tecrübeli, yenilikçi çözüm önerileri olan iş ortağı arayışlarını artırıyor.

Özellikle Çin ambalaj üreticileri, yenilikçi ürün ve çözümlerinin yanı sıra ambalaj alanındaki kazanılmış tecrübeleri, kalitesi ve uygun maliyetli ürün tedariği ile şu anda alanında lider pozisyonunu korumaktadır.

Kozmetik Ambalaj Pazarı – Açıklanan Büyüme Beklentileri 2020 -2025
(Mordor Intelligence cosmetic packaging market-Growth,Trends,Forecasts 2020-2025)

Avrupa’nın kozmetik ambalajdaki yavaş büyüme grafiğine karşın, Asya Pasifik pazarının yüksek beklentisi, Çin’li üreticilerin, pazar liderliğini korumada daha fazla motive olmasını sağladı.

TMIC (Tmall Innovation Centre) ve L’oreal in yayınladığı çalışmasında; TMIC, L’oreal white paper China Men Beauty; kozmetiğin artık, bayanlara özgü tüketimden çıktığını, erkeklerde de düzenli ve aktif kullanımın, pazarın büyüme hızına pozitif yönde bir etkide bulunduğunu iletmişlerdir. Kozmetik sektörüne, ağırlıklı pompa ve valf tedariki yaptığımız Çin’li üretici CLC (China Luencheong Company) tedarikçi firmamız, P&G, Henkel, Avon, Loreal, Reckitt Benckiser, Shisheido gibi birçok küresel markaların yanı sıra yaklaşık 20 yıldır firmamız HD Uluslararası ile Türkiye’de bir çok değerli yerli markalara hizmet vermektedir.

Özellikle, dispenser pompa üretiminde lider olan CLC, yenilikçi ambalaj çözümleri ile Türkiye ve Orta Doğu pazarının kozmetik ambalaj trendlerine yön vermeyi, üreticilerin yaşadığı sorunları çözüme ulaştırmaya devam etmektedir. Dispenser pompa (sıvı sabun , şampuan, dezenfektan, losyon, kolonya) tedarikinde Türkiye pazar liderliğini koruyan CLC, geçtiğimiz yıllarda lansmanını yaptığı E-commerce pompalar ile müşterilerine sürdürülebilir, yenilikçi ve tasarım ürünler sunmaya devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

Yazar: Soner Aydın
Bölüm Satış Müdürü Division Sales Manager
HD Uluslararası Tic. ve Amb. San. Ltd. Şti.