Roche İlaç Türkiye 3 Ödül Birden Almaya Hak Kazandı

25 Aralık 2019

Roche İlaç Türkiye, İstanbul Marketing Awards ödül töreninde “Medikaynak” ve “JIApp” uygulamaları ile ‘Sağlık İletişimi’ kategorisinde, “Denizler Yaşam Dolsun” isimli sosyal sorumluluk projesiyle ise ‘Sürdürülebilirlik İletişimi’ kategorisinde birincilik ödüllerini almaya hak kazandı.

Sağlık İletişimi kategorisinde ödül almaya hak kazanan projelerden biri olan Medikaynak web sitesi ve mobil uygulaması, farklı ana bilim dallarından olan sağlık profesyonellerinin sürekli yararlanabilecekleri ve sunduğu birçok özelliği sayesinde en güncel tıbbi bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabilmeyi sağlayan bir platform olarak tasarlandı.

Medikal haberler, eğitimler, toplantılar ve etkinlikler gibi farklı modüllere sahip olan Medikaynak hem kullanıcıların gündemdeki önemli gelişmeleri takip edebilmelerini sağlıyor hem de hesaplama ve gündelik iletişimi pratik bir hale getiriyor. Medikaynak’ın ayda ortalama 8 bine yakın sorgu yapılan RxMediaPharma modülü sayesinde ise hekimler bütün ilaçların arşivine ulaşabiliyor.

Aynı kategoride diğer ödül alan çalışma ise çocuk romatizma hastalığı olan Juvenil İdiyopatik Artrit (JİA) için Çocuk Romatoloji Derneği ile birlikte geliştirilen JIAPP mobil uygulaması oldu. Hastaların tedavilerini aksatmadan sürdürmelerine ve hayatlarını kolaylaştırmalarına yardımcı olmak için hayata geçirilen JIApp ile doktorlar, hastalarıyla doğrudan temasa geçebilirken uyguladıkları tedavinin etkisini de kolaylıkla takip edebiliyor.

Hayatları iyileştirmek amacıyla 120 yılı aşkın bir süredir çalışan Roche’un faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası olan ‘sürdürülebilirlik vizyonunun’ bir yansıması olan “Denizler Yaşam Dolsun” projesi, Roche İlaç Türkiye ve Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneği (ADYSK) tarafından gelecek nesillere tüm saklı zenginlikleriyle korunabilmiş bir Marmara Denizi bırakabilmek için hayata geçiriliyor. Proje çerçevesinde, deniz ekosistemin en önemli halkalardan biri olan deniz mercanlarını korumak için Türkiye’nin ilk mercan transplantasyonu (nakli) Marmara Denizi Adalar bölgesinde gerçekleştirilirken aynı zamanda yaşam çeşitliliğinin sürdürülebilirliği için deniz habitatı açısından ciddi tehdit oluşturan binlerce metrekare hayalet ağ da denizden temizlendi. Marmara Denizi’ndeki yaşam çeşitliliğinin sürdürülebilirliği için proje dahilinde ADYSK’nın sağlayacağı eğitimler ve Roche çalışanlarının gönüllü katılımıyla mercanların insan yaşamının olmadığı bölgelere nakledilmesi, hayalet ağların çıkarılması, kıyı ve deniz dibi temizliği ile farkındalık faaliyetlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.