Roquette, ABD’de İlaç Dağıtımı için Stratejik Ortak Olarak Barentz’i Belirledi

22 Eylül 2020

Bitki bazlı bileşenlerde, bitki proteinlerinde ve farmasötik eksipiyanlarında önde gelen bir firma olan Roquette, Amerika Birleşik Devletleri’nde farmasötik ve nutrasötik ürünlerin dağıtımında stratejik ortak olarak Barentz’i atadı.

Barentz ve Roquette, güçlü bir teknik uzmanlıkla desteklenen dağıtım kanalları geliştirerek uzun yıllardır birçok Avrupa ülkesinde başarılı bir şekilde birlikte çalışmaktadır. Bu, Roquette’in önde gelen bir farmasötik yardımcı madde şirketi olarak konumunu desteklemek için uyguladığı yüksek performanslı dağıtım ağının bir parçasıdır. Bu atama, bu teknik uzmanlığı Amerika Birleşik Devletleri’ne getiriyor ve burada her iki şirket de ilaç pazarında büyümelerini sağlayacak stratejik bir ortaklıktan yararlanacak.

Roquette Global İlaç İş Birimi Başkanı Paul Smaltz, “Barentz’in müşterilerimiz için tüm Roquette portföyünü ileri taşıyacağını söylemekten mutluluk duyuyorum” dedi. “İşimizi büyütürken ve satın alma ve yenilik yoluyla genişlerken, Barentz bize ilaç pazarına stratejik odaklanan ve küresel erişime sahip bir ortak veriyor. Aynı şekilde, Barentz, arkasında olan güçlü bir ortak, yani Roquette ile de ABD’ye yatırım yapıyor ve farmasötik yardımcı maddelerdeki ayak izini genişletiyor.”

ABD’deki bu stratejik ortaklık, Roquette ve Barentz arasındaki devam eden başarılı ilişkideki mantıklı bir sonraki adımdır.

Barentz Başkan Yardımcısı / Yönetim Kurulu Üyesi Torsten Pieschnick, “ABD’deki Roquette’in İlaç Küresel İş Birimi ile son derece başarılı ortaklığımızı genişletmekten son derece memnunuz ve onur duyuyoruz” dedi. “İlaçlar Küresel Başkan Yardımcısı Anthony Litchfield tarafından yönetilen ilaç departmanımız, ilaç ve nutrasötik sektörler için lider hizmet ve teknik destek sağlamaya odaklanmıştır.

ABD’deki Roquette ile güçlerimizi birleştirmek, Barentz’i, çözümlerimizi ve lider hizmetimizi ABD’ye, müşteri tabanına genişleteceğimiz bu pazara başarıyla sunmaya kesinlikle yardımcı olacaktır. ABD Pharma Bölgesel Başkan Yardımcısı Kelly Blanch başkanlığındaki özel bir yerel ekip, bu dediklerimizi yapmaya hazır. “