San Deco 2019 Yılını Yenilikçi Çözüm ve Tasarımları ile Karşılıyor

14 Ocak 2019


Cihan Eskikapusuz

Pazarlama Direktörü
San Deco

 

Eski dönemlerde daha çok sanat eserlerinde estetik bir görünüm yakalamak amacıyla kullanılan boyalar, günümüzde bu estetik anlayışa hizmet etmekle beraber uygulama alanlarını genişleterek sektörde yeni amaçlar doğurmuştur. Günümüzde geldiği noktada boya, yapı malzemelerini dış etkilere karşı koruyan, hijyen sağlayan, aynı zamanda farklı renk kombinasyonlarıyla, kullanım alanlarında ışığı düzenleyici etki yaratan şekillerde kullanılmaktadır. Bununla birlikte, yapı malzemelerindeki değişiklik ve boyanın tamamlayıcı unsur olarak bu malzemelerle birlikte kullanılması, ancak inovatif yeni ürünler geliştirerek mümkün olmaktadır. Tüketim alışkanlıklarının hızla değiştiği günümüzde, bu hıza ayak uyduran ve pazara yenilik getiren firmalar başarıyı yakalamaktadır. San Deco tam da bu anlayışla, güçlü Ar-Ge altyapısı ve 50 yılı aşkın tecrübesiyle pazar ihtiyaçlarına hızla cevap vermek için çalışmalarını sürdürmektedir. Tüm bu özelliklerin bağdaştığı vizyonumuzla birlikte 2019 yılı için öne çıkaracağımız yeni ürün özelliklerimiz; değişime ayak uyduran, kullanıcıya hayal gücü ile doğru orantılı mekanlar yaratmasına olanak sağlayan, teknolojiyi boya ile buluşturarak uzun yıllar yenileme gerektirmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Multi Function
Binaların iç cephelerinde; duvarlar, tezgâhlar, lavabolar, duş küvetleri, fayanslar, kalebodur, seramik, ahşap mobilyalar, paslanmaz çelik yüzeylerde astar kullanılmadan uygulanır. Multi Function ürününün yüksek aderansı, astar gerektirmeyen kullanımı ve su geçirmez özelliği ile birçok farklı yüzeye uyum sağlamasına olanak tanır. Toz ve kir tutmaz, çok kolay temizlenir. Multi Function ürününü seramiklerinizin üzerine uygulayıp kırma işlemi yapmadan bunları yepyeni bir yüzeye dönüştürebilir, sararmış ve yıpranmış, lavabo, küvet yâ da tezgâhlarınıza uygulayarak bunları ilk günkü yeni görünümüne kavuşturabilirsiniz. Küçük bir dokunuşla yenilenen mekânlarınız sayesinde ekstra harcama yapmaktan kurtulabilirsiniz.

Beton Deco
Akrilik emülsiyon esaslı, doğal kireç katkılı, mala ile uygulanan, brüt beton görünümüne sahip dekoratif sıvadır. 1950’lerde sanatçıların endüstriyel yapılarda yaşam kurma anlayışı, zamanla kalabalık kent dokusu içinde duvarsız ve özgür iç mekânları doğurdu. “Loft” olarak adlandırılan bu konsept sade bir yenilik arayanların gözdesi haline geldi. Son yıllarda ise ofis, restoran, teşhir alanları başta olmak üzere yaratıcı endüstrilerde bu yaklaşım sıklıkla tercih edilmektedir.

Travertino Soft
Uygulanan yüzeylerde traverten görünümü elde edilmesini sağlayan, mineral bazlı, doğal, dekoratif iç cephe sıvasıdır. Uygulama kolaylığı ile uygulayıcı, sınırsız dokularla efekt yaratma imkanına sahip olabilir. Mikron büyüklüğü özel olarak formüle edildiğinden, istenildiğinde pürüzsüz soft dokulu yüzeyler yapabilir ya da taş görünümündeki eşsiz doğallığı duvarlarınıza yansıtabilirsiniz.

Rulotex Ultra
İç mekânların boyanma işlemi bireysel kararlar sonucu yapılırken, ortak kullanıma açık dış cepheler için bu durum çoğunlukla toplu karar almayı gerektirmektedir. Boyanan dış yüzeylerin uzun yıllar deforme olmadan dayanım sağlaması birçok insanın ortak isteğidir. Özellikle Avrupa ülkeleri bu konuyu bir yatırım olarak değerlendirmiş ve insanlara kredi imkânı sağlayarak dış cephelerinde su yalıtımı sağlayan kaliteli ürünler kullanmaya teşvik etmiştir. San Deco olarak güçlü Ar-Ge yatırımları sonucu geliştirilen Rulotex Ultra tam olarak bu amaca hizmet etmek için tasarlanmıştır. Elastomerik özelliği sayesinde düşük sıcaklıklarda dahi elastikiyetini koruyabilen su itici bir malzemedir. Yeni binaların zemine oturması sonucu ortaya çıkan çatlaklardan etkilenmez, yüzeyde oluşan çatlaklarda köprü vazifesi görür. Uygulandığı yüzeyde dış hava koşullarına karşı tam bir koruma sağlar, küf ve mantar oluşumunu önler. UV ışınlarına karşı dayanımı yüksek olduğundan renkler ilk günkü görünümünü uzun yıllar korur, solma yaşanmaz.