Sanayi-Teknoloji Entegrasyon Programı Başlıyor

26 Ekim 2020

Üç yıldır devam eden TÜSİAD SD2 (Sanayide Dijital Dönüşüm) Programı’nın, STEP (Sanayi-Teknoloji Entegrasyon Programı) etkinliği, TC. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır’ın katılımıyla, 27 Ekim Salı günü, 09:00’da online olarak gerçekleştirilecek.

TÜSİAD SD2 Programı, 2020 itibariyle, programa katılan teknoloji kullanıcıları, 2200’ü aşan takipçi sayısının yanı sıra 1.600’e yaklaşan kayıtlı teknoloji tedarikçisinin bulunduğu platformu ile geniş bir ekosistem oluşturdu. Bu yıl açılan 9 dijital dönüşüm çağrısına geçmiş dönemlerdekinden de yüksek bir oranda toplam 195 çözüm önerisi geldi. Ön değerlendirmeyi geçen “teknoloji tedarikçileri”; “teknoloji kullanıcıları”, farklı uzmanlar ve önemli ekosistem aktörleriyle STEP 2020’de bir araya gelecek.

Etkinliğin açılış bölümünde, 2018 yılında hayata geçen programın üç yılda geldiği aşamayı ve edinilen deneyimi TÜSİAD SD2 Görev Gücü Başkanı Perihan İnci, TÜSİAD’ın sanayi politikaları çerçevesinde dijital dönüşüme bakışını ve çalışmalarını TÜSİAD Başkan Yardımcısı ve Sanayi Politikaları Yuvarlak Masa Başkanı Bahadır Balkır paylaşacak. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski’nin yeni dönemin dijitalleşme dinamikleri ile TÜSİAD SD2 Programının gelecekteki modelini aktaracağı açılış oturumunda Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır ülkemizin sanayi politikası içinde dijital dönüşümün yeri ve bu alandaki kamu desteklerinin perspektifi konulu açılış konuşmasını yapacak.

Tüm gün, alanında uzman isimlerin konuşmacı ve panelist olarak katılacakları, teknoloji tedarikçilerinin “hızlı networking” imkanı bulacakları etkinliğin program destekçileri; Vodafone Business (Altın Sponsor), Gün+ Partners Avukatlık Bürosu (Hukuki Destek Paydaşı), Inventram (Gümüş Sponsor); panel oturum destekçileri Digiterra, EY Türkiye, Microsoft Türkiye ve SabancıDx’ dir.

“TÜSİAD SD2 – STEP 2020”
Tarih:    27 Ekim 2020
Saat:     09:00 – 19:30