Sandvik, GE Additive’in Binder Jet Beta Partner Programına Dahil Oldu

12 Ekim 2020

GE Additive, Binder Jet beta iş ortağı programında Sandvik Additive Manufacturing’in stratejik bir ortak haline geldiğini duyurdu. Sandvik, Osprey® markası altında pazarlanan, eklemeli üretim için piyasadaki en geniş alaşım programlarından birine sahiptir.

Sandvik, GE Additive ve AP & C’nin kendi malzeme portföyünü tamamlayan çeşitli Osprey® alaşımları için sertifikalı bir toz tedarikçisi olmak için GE Additive ile yakın bir şekilde çalışacak ve aynı zamanda dahili ve harici müşterilerini desteklemek için GE Additive’in H2 Binder Jet beta makinesini kullanacak.

GE Additive’in Binder Jet beta iş ortağı programı, Binder Jet teknolojisini hızla büyütmek için güçlü teknik ve yenilikçi ortaklarla şirketin katkı teknolojisini sanayileştirmedeki gücünden yararlanmaktadır. İlk aşama, beta H2 sistemini pilot hatlara ve sonunda 2021’de ticari olarak temin edilebilen bir fabrika çözümüne dönüştürmeyi içeriyor.

(Fotoğraf: GE Additive, GEADPR043)

GE Additive, Binder Jet ürün hattı lideri Jacob Brunsberg “Binder Jet’e yaklaşımımız, her sektörde eklemeli seri üretimi (additive mass production) gerçeğe dönüştürüyor. Tek tek makineleri piyasaya sürmek görece daha kolay olsa da, özellikle otomotiv endüstrisindeki müşterilerimizden ölçeklenebilen eksiksiz bir çözüme ihtiyaç duyduklarını duymaya devam ediyoruz” dedi ve ekledi “İnovasyonu sanayileştirme konusundaki bilgi birikimi, derin malzeme bilgisi ve katkı teknolojisi potansiyeli için paylaşılan bir vizyon ile Sandvik gibi ortakları çekmek, Binder Jet ticarileştirme stratejimizin temel taşı olmaya devam ediyor”.

Sandvik Additive Manufacturing Başkanı Kristian Egeberg, “Sandvik, gaz atomize katmanlı üretim tozlarında ve ayrıca malzemelerin müşterilerin özel baskı süreçleri ve uygulamalarına göre optimize edilmesinde önde gelen bir uzmandır” dedi. “GE Additive ile malzeme işbirliği, son müşteri üretkenliğini ve ürün performansını artırmak için geniş Osprey® metal tozları yelpazemizi yeni Binder Jet platformları için nitelendirmek için harika fırsatlar sunuyor.”

Sandvik, programa malzeme teknolojisinde 150 yılı aşkın lider uzmanlık, 40 yıldan fazla toz atomizasyon deneyimi ile metal kesme, sinterleme ve ısıl işlem gibi işlem sonrası yöntemlerde lider bilgi birikimi ve tüm katkı teknolojisi değerleri için kapsamlı uzmanlık getiriyor.

Sandvik 2019’da Avrupa’nın önde gelen AM (Additive Manufacturing) hizmet bürosu BEAMIT’te önemli bir hisse satın aldı ve 2020’de BEAMIT Group, ZARE’nin %100’ünü satın alarak Avrupa’nın en zorlu sektörlere hizmet veren servis sağlayıcılar arasında en büyük bağımsız AM servis bürosunu oluşturmak için Avrupa’nın önde gelen iki AM hizmet bürosunu bir araya getirdi.