Sapi Group Türkiye’de Yatırım Yapma Kararı Aldı

21 Temmuz 2020

Kumlama ve boyama Sistemleri pazarında 50 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Almanya merkezli SAPI GROUP Türkiye’de yatırım yapma kararı aldı.

Sapi Group Yönetim Kurulu Başkanı Marcel Fertl ile Sapi Türkiye Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Çiğdem Arslan yaptıkları açıklamada yüzey işlem teknolojileri pazarında 50. Yılını kutlayan Almanya merkezli Sapi Group firmasının Türkiye yatırımını duyurdular.

1970 yılında Klaus Fertl tarafından kurulan Sapi Gmbh 50 yıldır Kumlama Sistemleri konusunda dünya pazarında profesyonel hizmet vermektedir. Pazarın ihtiyaçlarına doğru ve kaliteli projeler ile verdiği hizmetler kısa sürede pazar lideri olmasını sağlamıştır. Artan talep ile birlikte Almanya dışında dünyanın 6 ülkesinde şirketler kurarak dağıtım ağını büyütmüştür.

Sapi Group 2020 yılında Türkiye’ ye fabrika açma ve satış ağını genişletme kararı almıştır. Bu karar ile birlikte dünya pazarındaki dağıtım ağını büyütmenin yanı sıra 3. fabrika yatırımını yapmıştır.

Sapi Group ‘un bugün merkezi Almanya’da olmak üzere 7 ülkede yatırımı bulunmaktadır. Kendi şirketlerinin dışında dünyanın birçok bölgesinde distribütörlükleri ve teknik servis noktaları bulunmaktadır.

Sapi Group Yönetim Kurulu Başkanı Marcel Fertl yatırım planı ile ilgili sorulara verdiği cevaplarda; çağın gerekliliklerine uygun kumlama ve boya sistemlerinin Türkiye ve Ortadoğu pazarı için daha ulaşılabilir olacağını ve Türkiye’nin lojistik yönünden önemli bir lokasyon olduğunu vurguladı. Bu yıl 3.000 m² kapalı alanda başlamayı planladıklarını, 1 yıl sonra en az 100 kişilik bir imalat ekibinin Türkiye fabrikada çalışacağını öngördüklerini belirten Fertl, uzun yıllardır yüzey teknolojileri pazarında başarılı projelere imza atmış olan Arslan ile yaptıkları ortaklığın Sapi Group için heyecan verici olduğunu bildirdi.