Sika Türkiye Genel Müdürü Turgay Özkun Oldu.

Şubat 12, 2018, 9:51 am
2 dakika

 

 

Turgay Özkun

 

 

Turgay ÖZKUN, 1 Mart 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Sika Türkiye Genel Müdürlüğü’ne atandı.

2009 yılından bu yana Sika Türkiye Genel Müdürlüğü’nü yürüten Bora Yıldırım’ın 1 Mart 2018 tarihinden itibaren Ortadoğu Bölge Müdürü görevine atanması sonrası boşalan Sika Türkiye Genel Müdürlük koltuğu, aynı tarihten geçerli olmak üzere artık Turgay Özkun’un olacak.

 

2012 yılından bu yana Sika Türkiye’de Beton Hedef Pazar Müdürü olarak görevde olan Özkun, 2004 yılında Ürün Mühendisi olarak Sika Türkiye’de göreve başladı.

 

Daha sonra Pazarlama ve Teknik Servis Müdürlüğü’ne terfi eden Turgay Özkun, Sika ürünlerinin Türkiye beton pazarındaki payının artmasında ve müşteri ağının genişlemesi konularında önemli roller üstlendi ve başarılı çalışmalar gerçekleştirdi.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden lisans ve Yeditepe Üniversitesi’nden de MBA derecesine sahip Turgay Özkun, atama haberinin ardından; Genel Müdürlük görevine getirilmesinden duyduğu gururu dile getirerek, yapı kimyasalları ve endüstriyel yapıştırıcılarda dünya lideri Sika’nın Türkiye’deki başarılarını daha da ileriye taşımak üzere çalışmalarına devam edeceğini ifade etti.

 

SİKA HAKKINDA:

Sika, 1910 yılında İsviçre’de kurulmuş, dünya çapındaki üretim ve satış ağıyla lider konuma sahip global bir gruptur. İnşaat sektöründe ve otomotiv endüstrisinde yapıştırma, sızdırmazlık, sönümleme, güçlendirme, koruma sistemleri ve özel kimyasal ürünlerinin geliştirmesi ile üretiminde uzmanlaşmıştır.

Yıllık 6.25 milyar CHF (İsviçre Frankı) cirosu ile lider konumda olan SİKA 108. yılını kutlarken; 100 ülkede 190’dan fazla üretim tesisi, 120’den fazla şirket ve 17.000’den fazla çalışanı ile yeni üretim tesisleri kurma hedefindedir.

  • (gizli tutulacaktır)