Sıvı Filtrasyonda Yüksek Verimlilik Sağlayan Torba Filtreler ve Hazneler

02 Aralık 2019

Aslı Alyanak
Endüstriyel Satış Müdürü
Industrial Sales Manager
Başak Filtre

Başak Filtre San. Tic. Ltd. Şti. olarak 1995 yılından bu yana kalitesi dünya çapında kabul görmüş filtre yelpazemizle müşterilerimize hizmet veriyoruz. Hem otomotiv, hem de endüstriyel departmanımızda kıymetli temsilciliklerimize ilaveten özel imalatlarımız da mevcut. Otomotiv alanında Mann Filtre, Fil Filtre, Fleetguard ve Donaldson markalarının ana bayisiyiz. Endüstriyel alanda ise sıvı filtrasyonda Eaton, havalandırma ve boyama sistem filtrelerinde de Volz markalarının temsilcisiyiz. İstanbul merkez ofisimiz ve Bursa şubemizde toplam 45 çalışanımız ile müşterilerimizin her zaman destekçisiyiz. Endüstriyel alandaki satışlarımızın önemli bir bölümü boyama proseslerine yönelik filtreler. Misyonumuz, filtre tedarikçiliğinin ötesinde kurumların çözüm ortağı olmak. Koyduğumuz bu hedef doğrultusunda yaklaşıyoruz sektörümüzün ihtiyaçlarına. Temsilciliğini yapmakta olduğumuz Eaton’ın özel filtre ekipmanları da bu manada en büyük yardımcımız. Bu kapsamda bahsetmek istediğimiz özel Eaton ürünleri; yoğun çalışma ortamında yüksek performans ve uzun ömürlü kullanım özelliklerine sahip sıvı filtrasyon filtremiz Duragaf serisi torba filtre ve yüksek hacimli uygulamalarda özel mekanizması ile hız kazandıran VMBF serisi haznemiz.

POXL-PEXL kodlu Duragaf Serisi Torba Filtrelerde Yüksek Verimlilik

Duragaf serisi torba filtreler öncelikle tasarruf sağlama amaçlı dizayn edilmiştir. Duragaf torba filtreler hem eşsiz özel dokusu, hem de kaynaklı yapısı ile dikişli standart keçe torba filtrelere oranla 2 ile 5 kat daha uzun ömürle filtrasyonda mükemmel sonuç verir. Uzun ömürlü oluşu sayesinde daha az torba filtre tüketilmesi çalışma maliyetlerini azalttığı gibi, değiştirme zamanı, işçilik ve depolama maliyetlerinde de tasarruf sağlar.

Duragaf Filtreleri Niye Daha Uzun Dayanır

Duragaf filtreler polypropylene (kod: POXL) veya polyesterden (kod: PEXL)mamuldür. Bu malzemeler standart yapıda olanlardan daha ince çaplı ve daha ağır bir lif karışımlı yapıdadır. Bu yapısı sayesinde değişken basınç altında daha yüksek partikül tutma kapasitesine sahiptir. Duragaf filtreleri ile çalışma süresi daha uzundur ve torba değişim sıklığı azdır.

Süper Verim İçin Kaynak Yapılarak Oluşturulmuş Bir Yapı

Bütün Duragaf filtreleri %100 kaynaklıdır ve Eaton tescillidir. Bu yapı standart dikişli torbalarda oluşan bypass ihtimalini ortadan kaldırır. Eaton tescilli malzeme harmanlama teknolojisi ile oluşmuş torba filtreler en zahmetli ve zor uygulamalara bile rahatlıkla dayanabilir.

Kritik Uygulamalarda Duragaf Filtreleri Daha İyi Bir Sızdırmazlık Sağlar

Bütün Duragaf filtrelerinde patentli kilit sistemi mevcuttur. Eaton patentli Sentinel halka uygulaması torba filtreyi hazneye kilitler ve değişik basınçlar altında dahi güvenli kullanım sağlar.

Lif Kopması ve Bulaşması Yok

Tüm Duragaf filtreleri Eaton yüzey işlem uygulaması ile üretilmiş olup, bu sayede lif kopması önlenmiştir. Camlaştırma ile özel bir yüzey parlatması elde edilip eriyen liflerin sıkı ve güvenli akış matrisi sağlanmıştır. İlaveten kullanılan ısısal bağlanma ile de lif kaybı önlenmiştir.

Yiyecek İçecek Uygulamaları

Duragaf filtrelerinin tamamı FDA ve EC normlarına uygundur.

Maxiline Vmbf QIC-LOCK Torba Filtre Haznesi

Kullanımı kolay, maliyeti verimli, yüksek hacimli uygulamalar ve sık torba değişimi gereken durumlar için kullanımı uygun bir filtre yuvasıdır. Batch prosesleri ve yüksek kir barındıran sistemler için idealdir. QIC-LOCK un hızlı kapak açma mekanizması güvenli operasyon ve minimum zaman harcamayı sağlar. Bu özelliği verimliliği arttırdığı gibi torba kullanım maliyetini de düşürür.
• Rakipsiz 3 noktalı basma veya bayonet bağlantı parçaları filtre ile gövde arasında yüksek kaliteli bir sızdırmazlık sağlar. Ek aletler basit ve etkin bir çalışmaya katkı sağlar.
• Kapak kaldırma mekanizması ile desteklenen karşı dengeli yay, kapağı mükemmel bir şekilde dengeler ve ağırlık etkisini hissettirmez. Kapak hafif bir parmak dokunuşu ile açılıp kapatılabilir.
• Positive O Ring sızdırmazlık, kolay ve emniyetli bir çalışma temin eder. Yandan giriş ve dipten tahliye kolay ve tam bir boşaltma sağlar. Yanal tahliye imkanı housingin yüksekliğini azaltmak için uygundur.
• Stabilize çelikten yapılmış ıslak ürün temas bölgeleri, çoğu sıvının korozyonuna direnç sağlar.
• Housing hacmi ürün kaybını minimize edecek şekilde ideal hale getirilmiştir.
• 6 standart ölçüde, 4 ile 24 adet arası torba filtre kullanımı mümkündür. (Boy 01 ve 02 )

Ek Değerler

• 3 nokta üzerinden hızlı kapatılabilen, basit, güvenli yapısı ile etkin torba sızdırmazlığı sağlar.
• İdeal iç sıvı dağılımı oluşturur.
• Yapısı torba filtreye uygunlukta kanıtlanmıştır.

Avantajlar

• Sık torba değiştirme ihtiyacı olan uygulamalar için idealdir. Örneğin: Banyo uygulaması.
• Torbaların yerleştirilmesi ve sabitlenmesi kolaydır. Mükemmel sızdırmazlık özelliklerine sahiptir.
• Basınç kaybı minimize edilmiştir.
• Kolay temizlenir.
• Genel filtre dizaynı diğer proses ve uygulamalara da kolaylıkla adapte edilebilir