Sónar İstanbul

26 Aralık 2018

 

Sónar İstanbul 
08 Mart 2019- 19:00- 09 Mart 2019- 19:00- Zorlu PSM

Sónar İstanbul’un merakla beklenen programından şu ana kadar açıklanan isimler arasında Ben Frost – Widening Gyre (360° Live), Bicep (DJ Set), Deena Abdelwahed- Khonnar (Live), DJ Lag, DJ Seinfeld, DJ Stingray, Fjaak (Live), Gazelle Twin, George Fitzgerald (Live), HAAi, Henrik Schwarz (Live), Kobosil, Laurent Garnier, Matador (Live), Modeselektor (Live), Octo Octa, The Field, Tijana T ve Volvox var. Geçtiğimiz yıl ikinci kez Zorlu PSM’yi müzik, yaratıcılık ve teknolojinin merkezine dönüştüren Sónar İstanbul, 8-9 Mart 2019 tarihlerinde yine elektronik müzik dünyasının birbirinden değerli DJ/ prodüktörlerine ev sahipliği yapacak.

İlk Sónar İstanbul’un onur konuklarından biri olan Moderat’ın iki bilinenli denklemi olan Modeselektor, rotasını yeniden İstanbul’a çeviriyor. Bu yıl 25. yaşını kutlayan Sónar Barcelona’da sahne alan Gernot Bronsert ve Sebastian Szary ikilisi, hayal güçlerinin sınırını zorlayan dans odaklı canlı performansları ile karşımıza çıkacak. Geçtiğimiz haziran ayında gelenek haline getirdikleri kendi isimlerini taşıyan derleme albümlerinin dördüncüsünü yayımlandı.

Gerçek Bir Kas Gücü: Bicep
Bicep’in müziği hem klasik hem de çağdaş alandaki yüksek house ve techno dozlarının yanı sıra elektro, italodisco, garaj, deneysel ve biraz da psychedelic etiketlerden oluşmakta. Bicep’in geçtiğimiz yıl Ninja Tune bayrağı altında kendi isimleri ile yayımladıkları ilk albümlerini her formatta ve her ortamda dinleyebilirsiniz. Dizüstü bilgisayar, kulaklık ya da bir gece kulübü. Her koşulda tesir etmeyi başaran bu albümü dinleyebileceğiz listeye şimdi Sónar İstanbul’da dahil oldu. Matt McBriar ve Andy Ferguson, uluslararası elektronik müzik sahnesininen güçlü ve en saygın ortaklıklarından birini oluşturuyor.  2010’dan bu yana yayımladıkları EP’leri, single’ları ve remiksleri ile farklı türler arasında gezinen prodüksiyon yelpazelerini ve kimlikleşmiş müziklerini tüm dünyaya kanıtlayan Bicep, Sónar İstanbul’da elektronik müzikteki kas gücünü dinleyicilere gösterecek.

 

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)