Soorty, Archroma Teknolojilerini Seçti

23 Temmuz 2020

Sürdürülebilir çözümlere yönelik renk ve özel kimyasallarda önde gelen bir firma olan Archroma, COVID-19 ile mücadelede aktif katılımı kapsamında, ekolojik gelişmiş renkleri hijyen ve koruma teknolojileriyle birleştiren yeni koleksiyonunu geliştirmesi için, Pakistan merkezli bir denim üreticisi  olan Soorty ile  iş birliği yapacağını duyuruldu.

Koleksiyon, Archroma’nın renklendirme, hijyen ve koruma için en gelişmiş teknolojilerinden, yeniliklerinden ve sistemlerinden bazılarını içerecek:

  • Kot işçilerinin ve su yaşamının sağlığını korumak için Archroma tarafından geliştirilen yeni Denisol® Pure Indigo’ya dayanan anilin içermeyen * indigo sistemi, Pure Indigo Flow,
  • Sülfür bazlı Diresul® RDT mavi spesiyaliteleriyle kullanılan yenilikçi boyama işlemlerine dayanır. Su tasarrufu sağlayan bir boyama teknolojisi, ADVANCED DENIM (Gelişmiş Denim);
  • Sanitized® teknolojisine dayanan ve giysiyi kokusuz, taze ve mikropsuz tutmak için tasarlanmış bir antibakteriyel terbiye.

 

Soorty

Soorty’nin SmartCare + koleksiyonu, hijyen ve koruma ile çevre dostu renkler için Archroma’nın teknolojilerini kullanıyor. (Fotoğraf: Soorty)

 

Bu tür teknolojiler Archroma tarafından “Archroma Yolu: güvenli, verimli, gelişmiş, bu bizim doğamız” ile uyumlulukları için geliştirilmiş ve seçilmiştir. Yaklaşım, Archroma’nın tekstil endüstrisini sürdürülebilir hale getirmenin mümkün olduğuna dair derin inancına dayanıyor.

Denim koleksiyonu Soorty tarafından SmartCare + markası altında tanıtılacak ve denim kumaşı, giysiler ve yakında maskeleri de içerecek.

Mal çeşitleri, yakında büyük denim markalarına ve perakendecilerine kısa bir süre içinde tanıtılacak ve dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere sunulacak.

Soorty Yetkili Müdürü Asad Soorty “Pakistan’daki ve dünyadaki topluluklarımızı etkileyen COVID-19 krizi ile Soorty’de, sadece güzel ve modaya uygun denim yaratmak için değil, aynı zamanda müşterilerimizin ve tüketicilerin korunmasına yardımcı olmak için her olasılığı araştırmalıyız ve bunu yapıyoruz” diyor ve ekliyor “Archroma bize tam olarak aradığımız şeyi yani, giysiler için dayanıklı ve giyilebilir koruma yaratmayı amaçlayan tüm bir bileşenler ve süreçler sistemini sundu.”

Archroma Pakistan CEO’su Mujtaba Rahim, “Archroma, günlük kıyafetlerde ve moda ürünlerinde antimikrobiyal ve bariyer ürünleri keşfetmek isteyen Soorty gibi üreticileri aktif olarak destekliyor. Soorty bu tür hijyen ve koruma etkilerini, gezegenimizin su rezervleri üzerinde çok daha az etkisi olan renklendirme teknolojileriyle ilişkilendirerek, bu mücadeleyi bir adım daha öteye taşıyor. Bunu yaparak, otantik ve yenilikçi, bir ruhu olan denim yaratma tutkumuzda bize çok yardımcı oluyorlar, çünkü bu bizim doğamız!”

* Endüstri standardı test yöntemlerine göre tespit sınırlarının altındadır.

® Archroma ve SANITIZED AG’nin birçok ülkede tescilli ticari markalardır.