SYNNEX Corporation ve Lubrizol İş Birliği

22 Haziran 2020

Önde gelen bir iş süreç hizmetleri şirketi olan SYNNEX Corporation, Lubrizol firması ile bir anlaşma yaptı. Bu anlaşma uyarınca SYNNEX Corporation,  Lubrizol’un cilt teması gerektiren son kullanım uygulamaları için 3D baskıya uygun yenilikçi toz termoplastik poliüretanın (TPU) dağıtımını yapacak.

 

Lubrizol tarafından üretilen ESTANE® 3D TPU M95A, ISO 10993-5 ve 10993-10’a göre cilt hassasiyeti ve sitotoksisite testlerini geçerek, cilt teması gerektiren uygulamalarda 3D baskı imkanlarını araştıran ürün tasarımcıları için değerli bir malzeme çözümü haline getirdi. Malzeme, HP Jet Fusion 4200 series 3D baskı çözümünde kullanım için onaylı tek TPU’dur. SYNNEX, HP’nin ABD ve Kanada’daki 3D ürün serisinin tek distribütörüdür.

 

ESTANE® 3D TPU M95A TPU, sağlık alanında kişisel koruyucu ekipman uygulamalarında kullanılabilir. Cilde temas imkanı ayrıca ayakkabı, giyilebilir elektronik, protez ve ortez cihazlarındaki uygulamalar için de fayda sağlıyor.

 

SYNNEX Corporation Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı David Dennis, “ESTANE® 3D TPU M95A TPU’nun çok yönlülüğü, dayanıklılığı ve bariyer özellikleri, HP’nin önde gelen 3D baskı teknolojisi ile birleştiğinde, bu hayati uygulamalarda olağanüstü değer sağlıyor” dedi.

 

3D baskı alanında Lubrizol Pazarlama Müdürü David Pascual olan, “ESTANE® 3D TPU M95A TPU, kişisel koruma ekipmanı da dahil olmak üzere cilt teması gerektiren uygulamalar geliştiren ürün tasarımcılarına fayda sağlayacaktır.”

 

HP’nin AMS 3D Ürün Yöneticisi Marc Mariano, bu çözüm konusunda HP’nin SYNNEX ve Lubrizol ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.  Mariano “Yenilikçi ve hafif parçalar yaratmak için termoplastik poliüretanın faydalarına inanıyoruz. İş ortaklığımız, bunun dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimiz tarafından gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor” dedi.