TIDIOX R / TIDIOX A TiO2

17 Eylül 2020

Titanyum dioksit, titanyum cevherlerinden elde edilen, çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılan beyaz inorganik bir bileşiktir.

Titanyum dioksitin kimyasal stabilitesi, seyreltik asit ve alkali direnci, üstün optik ve elektriksel özellikleri, güçlü kapatıcılık etkisi gibi sahip olduğu özellikler birçok sektörde yaygın olarak kullanılmasını açıklar. Bu sektörlerin başında boya (su ve solvent bazlı), plastik ve kâğıt gelmektedir. İlave olarak deri, ambalaj, ilaç, mürekkep gibi sektörlerde de yaygın kullanımı mevcuttur. Ve titanyum dioksit kullanımı giderek artan daha değerli materyal haline gelmektedir.

Hecckem Kimya olarak TIDIOX R ve TIDIOX A serisi ürünlerimiz ile birçok farklı sektöre titanyum dioksit tedariği yapmaktayız.

TIDIOX R serisi ürünlerimiz, Sülfat prosesiyle üretilen Rutil Titanyum Dioksit yapısında olup, üstün kapatıcılık ve beyazlık performansı, mavi alt tonu, mükemmel renklendirme gücü, ince parçacık boyutu hızlı disperse olması, düşük yağ emme kapsitesi UV absorplama kapasitesi ve hava koşullarına karşı mükemmel direnç göstermesi gibi özelliklere sahiptir.

Ayrıca TIDIOX R serisi ürünler SiO2, Al2 O3 ve ZrO2 gibi özel yüzey kaplamalarına sahip olmasından kaynaklı ortam şartlarına dayanıklılığı üst seviyede olan rutil titanyum dioksittir.

Teknik Spesifikasyonlar

TIDIOX A serisi ürünler ise anatas tip titanyum dioksit yapısındadır. İleri teknoloji ile üretilen, güçlü pigment özellikler ve tamamen parlak mavi alt tonu, üstün dispersiyon özelliği, homojen ve dar boyutlarda partiküllere sahip anatas çeşidi olması TIDIOX A serisi ürünlerin tercih sebeplerindendir.

Teknik Spesifikasyonlar

Hecckem Kimya olarak, sürekli genişleyen ürün ve müşteri portföyü ile sektörde kaliteden ödün vermeden, en üst seviyede müşteri memnuniyetini hedefleyerek hizmet sunmaktan memnuniyet duymaktayız.

Bu yolda sloganımız “For You!”

Burcu Karadeniz

Kimya Mühendisi
Yurt İçi Satış Sorumlusu
Hecckem