TILAMAR® Boost 150-DSM Saç Aktifi

25 Şubat 2020

Saçınıza Bakım Yaparken Gözle Görünür Bir Şekilde Hacim de Veren DSM Saç Aktifi

Günümüz saç bakımında başı çeken trendlerden birisi saça gözle görünür bir hacim vermektir. Saç bakım ürünü kullanıcılarının eğilimleri izlendiğinde en büyük isteklerinden birisinin saça hacim vermek olduğu bilinmektedir. Bir taraftan saça bakım yaparken, diğer taraftan da saça hacim veren bir saç aktifinin tasarlanması oldukça emek isteyen bir süreçtir. Hammadde biliminde 50 yıllık birikime sahip olan DSM, 500 farklı çoklu-dallanmış polimer arasından TILAMAR® Boost 150’yi özenle seçerek bu saç aktifini tasarlamıştır. Saça mükemmel hacim verirken aynı zaman da bakım yapan ve kendine has bir mekanizma ile çalışan TILAMAR® Boost 150’yi kullanımınıza sunmaktadır.

Benzersiz Çalışma Mekanizması TILAMAR® Boost 150 koaservat teknolojisi sayesinde inovatif bir şekilde saça hacim veren bir polimer haline dönüşür. Şampuanın içine kolayca ilave edilebilen bu aktif, yıkama sonrası ıslak saça kolay tarama özelliği verir. Kurutma makinesi ile kurutulduktan sonra saçta istenilen hacmi sağlar.

TILAMAR® Boost 150 yıkama sonrası saç teli üzerinde tabakalar şeklinde lamelli yapı olarak yerleşirken,
ısı ile işlem gördüğünde altıgen bir yapıya dönüşerek saçta hacmi artırır.

Gözle Görünür Şekilde Saça Hacim Kazandırma ve Aynı Zamanda Saç Bakımı Avantajları

TILAMAR® Boost 150 şampuan bazına %2 eklendiğinde, saçta hacmi %150 artırırken, kondisyoner polimer ile birlikte eklendiğinde ise sinerjistik çalışarak saçta hacmi %300 artırdığı ölçümlenmiştir.

şampuan grafiği görünür hacim performansı

Kuaför Testleri

TILAMAR® Boost 150’ nin market şampuanının içine ilave edilerek yarım kafa kuaför testi (test başına 6 gönüllü) gerçekleştirilmiştir. Islak saçta TILAMAR® Boost 150 market şampuanı ile kıyaslandığında çok daha iyi bakım yapma özelliği sergilemiştir. Kuaför testi sonucuna göre, saç daha kolay taranmakta ve daha düz görünümlüdür. Saç çok daha kolay şekil almakta ve daha uzun süre şeklini korumaktadır. Bu karakteristik özellikler net bir şekilde hacmi de etkilemektedir.

market şampuanı grafik

*DSM, TILAMAR® Boost 150 Invisible Action for Visible Volume with an Extra Touch of Care broşüründen derlenmiştir.

Arkem Kimya Burçak Alioğlu

 

Burçak Alioğlu
Teknik Satış Müdürü
Arkem Kimya