Tinting Renklendirme Sistemleri

07 Şubat 2019


Yusuf Doğru

Genel Müdür 
Acc Kimya

 

 

Kimya sektöründe en önemli parametrelerin başında Ar-Ge gelmektedir. Biz de ACC Kimya olarak Ar-Ge’ye verdiğimiz önemi her geçen gün ürün gamımıza eklediğimiz yeni ürünlerle göstermekteyiz. Boya teknolojisinin tarihine bir bakarsak renklerin başrolde olduğunu gözlemleriz. Renklendirme sistemi de böylelikle boyanın en başarılı noktası olmalıdır. Bu sebeple üretim süreçleri ve kalite kontrol aşamaları son derece ivedilikle işlenmesi ve doğrulanması gerekir.

Renklerin tekrarlanabilirliğini garantilemek için pigment ve girdi hammaddeleri seçimi ile birlikte, belirli renk tonu, renk şiddeti, yoğunluk, pH, viskozite gibi parametreleri çok ama çok önemlidir.

Renklendirme sistemi bir yazılım programı ile çalışır ve her ürünün standart klasörüne ek olarak klasörlerin çoğaltılmasına olanak sağlar. Renk reçeteleri istenebilir, verilen reçeteler üzerinde oynamalar yapılabilir ve özel formüller dahi eklenebilir. Bu sistemin en önemli kullanım amaçları şunlardır;

ACC Kimya laboratuvarımız hem su bazlı hem de solvent bazlı sistemler için üniversal renklendirme sistemini geliştirdi. Standart pigmentler ile yapılan tinting pastalardan binlerce renk tonuna ulaşılabilir. Özel yazlımın kullanımı ile iç cephe ve dış cephe ayrımını gözetilir ve reçeteler bu ayrıma göre verilir. Eleştirilerin ve övgülerin daha çok geliştireceğini, sizlere daha çok yaklaştıracağını bilen bir yapıya ve olgunluğa sahip olan ACC Kimya, kaliteyi, müşteri memnuniyetini her zaman en önde tutmuş bir firmadır ve ürün yelpazesindeki ürünlerin üretimini ihmal etmeden, Ar-Ge çalışmalarını destelemeye devam edecek, bu süreklilik ve güveni koruyacaktır. Her sene kendisini yenileyerek, ürün gamını ve müşteri portföyünü geliştirerek de bu güveni artırmaktadır. Talep doğrultusunda da çok kısa bir zamanda farklı bazlı ürün gruplarını da sistemine katacaktır.

PRPCOLOR 4.000 ve 5.000 grubu renklendiricilerin yüksek renk dayanımı ve partiler arası renk farklılıklarının belirli toleranslar içerisinde olması, tekrarlanabilir ve ekonomik renklerle iyi bir temel sağlamaktadır. Hem gravimetrik hem de volumetrik olarak kontrol edilebilir şekilde hazırlanmaktadır.

ACC Kimya Tinting Sistemi ve Pastaları:
•Renklendiriciler arasında mükemmel uyum,
•Bazlar ile mükemmel uyum,
•İmalat sistemine göre veri tabanı oluşturulduğu için sorunsuz üretim imkânı,
•İç ve dış cephe için uygun maliyetlendirme olanakları sağlar,
•Renk dalgalanması gözlenmez,
•Kurşun, krom gibi ağır metaller içermez,
•Düşük VOC ve APEO içermeyen hammadde kullanıldığı için çevreye zararı minimumdur,
•Birçok popüler renk sistemleri için hazır formül kütüphanesi vardır.

ACC Kimya olarak ‘’Siz Düşleyin Biz Renk Verelim’’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, kaliteden ödün vermeden değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz.