Univar Nexeo Solutions’ın Satın Alımını Tamamlayarak, Univar Solutions’ı Yarattı.

23 Nisan 2019

 

DOWNERS GROVE, Illinois, 1 Mart 2019 /PRNewswire – Univar Inc. (NYSE – New York Stock Exchange – New York Menkul Kıymetler Borsası: UNVR) (“Univar”) bugün Nexeo Solutions’ın satın alımını tamamlayarak, kimyasal ve içerik çözüm sağlayıcı alanında küresel bir lider yarattığını ilan etti. Birleşik şirket, her iki eski kuruluşun “en iyinin en iyisini” bir araya getirmeye olan taahhüdünü yansıtarak işleri Univar Solutions adı altında yürütecek.

Univar Solutions’ın Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı CEO David Jukes, “Univar Solutions, büyümeyi hızlandırmak hissedarlar, müşteriler, tedarikçiler ve çalışanlar için önemli bir değer sağlamak için eşsiz bir konumdadır” dedi. “Birlikte, kimyasal ve içerik dağıtımını yeniden tanımlama, ortaklarımıza, çalışanlarımıza ve hissedarlarımıza daha fazla bir büyüme sağlama yeteneğine sahibiz.” Diye ekledi.

Yeni Şirket, Yeni Kurumsal Marka

Univar Solutions, Nexeo Solutions’ın geniş kapsamlı ürün bilgisini, piyasa uzmanlığını ve ölçeklendirilebilir teknoloji platformunu, Univar’ın hacmiyle, geniş ürün portföyüyle, teknik uzmanlığıyla, ticari ilişki konusundaki becerisiyle ve uzmanlaşmış hizmetleriyle birleştiriyor.

Jukes, “Bugün, Kimyasal dağıtımın yeniden tanımlanması ve Dünya’da ki en değerli kimyasal ve servis dağıtıcısı olma vizyonuna sahip Univar Solutions’ı oluşturmak üzere iki büyük şirketi bir araya getiren heyecan verici bir yolculuğun başlangıcıdır. Yeni marka adımız, yenilikçi bir sektör lideri yaratmak amacıyla her iki eski şirketin en üstün niteliklerini birleştirme taahhüdümüzü yansıtıyor,” dedi.

“Birlikte, çok çeşitli yeteneklerimiz ve derin teknik bilgimizle, geniş müşteri yelpazemiz ve tedarikçilerimizin işlerinin sorunsuz bir şekilde yürümesine yardımcı olma ve uzmanlığımızla da önemli büyüme fırsatlarını önceden görmelerine, bu fırsatları yönlendirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olma konularında kendisini adamış bir partner olacağız.”

Univar Solutions, müşterilerin, önde gelen tedarikçilerin kapsamlı ürün seçimlerine kolay erişimlerini sağlayacaktır. Büyüyen katma değer hizmetleri portföyüyle, Univar Solutions, operasyonlarda yeniliği ve etkinliği hızlandırmaya yardımcı olmak için dağıtımın ötesine geçecektir. Sektörün lideri olan dijital araçlar ve 17 ‘Çözüm Merkezinden’ oluşan küresel bir ağla desteklenen Şirket, pazardaki markaları ayırt eden özgün formülasyonlar yaratmaya yardımcı olacak.

Univar, bugün Şirket’in faaliyetlerine devam ederken kullanacağı adı duyurmanın yanı sıra, Univar Solutions’ın www.univarsolutions.com adresinden ulaşılabilen marka kimliğini ve logosunu açıkladı.

Jukes, “Yeni logomuz, müşterilerimize ve tedarikçilerimize birlikte yapıcı ortaklıklara ve iş birliklerine olan taahhüdümüzü temsil ediyor. Aynı zamanda, yeni şirketimizi yönetecek değerler aracılığıyla, güncelleştirilmiş etkin ve verimli hâle getirme etme görevini, yenilik yapmayı ve büyümeyi de yansıtıyor: Güvenlik konusunda ciddi,  insanlarımızın odak noktası ve değer olduğu,  söylediklerimizi yaptığımız bir işletmedeyiz ve birlikte kazanıyoruz,” diye ekledi.