VESMODY U Poliüretan Kıvamlaştırıcı

27 Mayıs 2020

Kıvamlaştırıcılar boya sistemlerinde kullanılan reolojik katkılardır. Kıvamlaştırıcı,bir sisteme ilave edilmesiyle su bazlı sistem sadece kıvamlaşmak ile kalmayıp sistemin mekanik özellikleri ve fizikokimyasal kararlılığı da gelişir.

PU kıvamlaştırıcılar, mükemmel yayılma ve kıvamlaştırma etkisi ile gitgide daha kapsamlı bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. PU kıvamlaştırıcılarının tercih edilme nedenleri; diğer kıvamlaştırıcılara nazaran daha iyi yayılma özelliğine sahip olması ve daha yüksek parlaklık seviyelerinin başarılabilir olmasıdır. Diğer avantajları ise su ve ovalama direncinin yüksek olması ve bakterilere karşı yüksek direnç göstermesidir. Ayrıca selulozik kıvamlaştırıcılar ile başarılı bir kombinasyon yapıldığında depolama stabilitesi de ciddi seviyede geliştirilebilir.

kıvamlaştırıcı

Hecckem Kimya olarak poliüretan, petrokimya ve performans kimyasalları konusunda lider bir üretici olan WANHUA’nın Vesmody U serisi poliüretan kıvamlaştırıcıları ile piyasada yerimizi almış bulunmaktayız.

Vesmody U serisi poliüretan kıvamlaştırıcılar non iyonik yapıda olup HEUR (Hidrofobik modifiye etilen oksit poliüretan) tip poliüretan kıvamlatırıcılardır.

Vesmody U serisi ürünler akış-sarkma arasında mükemmel dengeyi sağlayacak formulasyonlara izin verir. Kullanımı kolaydır ve formülasyonun herhangi bir süresinde seyrelttikten hemen sonra sisteme dahil edilebilir. Dolgu ve pigmentin yanı sıra, emülsiyonun miktarı ve karakterine bağlı olarak sisteme ilave edilir. Formulasyonlardaki oranları daha çok ağırlıkça %0.12.0 arasında değişmektedir.

Hecckem Kimya olarak, sürekli genişleyen ürün ve müşteri portföyü ile sektörde kaliteden ödün vermeden, en üst seviyede müşteri memnuniyetini hedefleyerek hizmet sunmaktan memnuniyet duymaktayız. Bu yolda sloganımız “Sizin için!”

 

Burcu Karadeniz

Kimya Mühendisi
Yurt İçi Satış Sorumlusu
Hecckem