X-Rite Pantone Tek Distribütör-Satış-Servis Modeliyle Türkiye’de Varlığını Pekiştiriyor

07 Şubat 2019

 

X-Rite Pantone

 

X-Rite, bugün tek distribütör olarak Odak Kimya’yı atayarak Türkiye’de renkli bir geleceğe bir adım daha ilerlediklerini duyurdu. Böylelikle Odak Kimya, tüm X-Rite partnerleri arasında tüm sektörlerde distribütör ve yetkili servis merkezi olarak hizmet veren tek firma olma özelliğine ulaştı.

Bu adımla X-Rite, merkezi İstanbul’da olan Odak Kimya’nın 25 yıllık tecrübesinden ve ülke çapındaki dağıtım ağından faydalanıyor. Ocak 2019’da yürürlüğe girecek olan yeni organizasyon ile, Odak Kimya, renk doğruluğu ve tutarlılığının üretim sürecinin temel bileşenleri olduğu geniş bir yelpazede tüm sektörlere hizmet verecek. Dijital görüntüleme, baskı öncesi, baskı ve ambalaj, fotoğrafçılık, boya, plastik, seramik, tasarım gibi temel alanların yanı sıra, Odak Kimya daha önce ayrı bir satış kanalıyla temsil edilen otomotiv ve maden sektörü için renk yönetimi çözümleriyle alanını genişleterek, X- Rite’ın tüm ürünleri ile tüm sektörlere hizmet veriyor olacak. X-Rite EMEA Genel Müdürü Antoine Preisig, Türkiye’ye odaklanmanın, X-Rite’in bu büyüyen pazarın ihtiyaçlarına daha iyi hizmet sunmaya olan bağlılığını gösterdiğini düşünüyor. Preisig, “Renklerin önemli ve kritik olduğu alanlarda sınıfında en iyi renk yönetimi çözümlerinde en iyiyi geliştirmeye olan bağlılığımızda kararlıyız. Odak ile kapsamı genişletilen iş birliği ve uzman bir ekibinin oluşturulması, X-Rite müşteri ve ortaklarının hizmet seviyesi, ürün bilgisi, reaksiyon süreleri ve yerel pazar koşullarının anlaşılması anlamında en iyiye erişmesini sağlıyor” şeklinde konuştu.

Odak Kimya Genel Müdürü Ayla Cuhadaroğlu, bu ortaklığın hem son kullanıcılar hem de satıcı konumundaki müşteriler için çok önemli faydalar sağladığını ifade etti. “X-Rite/Pantone müşterilerine tüm ürün yelpazesi için yüksek kalitede müşteri hizmetleri ve teknik destek sağlayacaklarını dile getiren Ayla Çuhadaroğlu, “Odak Kimya’nın kanıtlanmış dağıtım iş modeli, stok teslimi ürün, daha hızlı teslimat, lokal servis ve kalibrasyon hizmeti, X-Rite/Pantone iş ortaklarına esneklik ve verimlilik sağlıyor” dedi. Uzmanlık alanlarının renk ölçümü ve yönetimine dayalı çözümler olduğunu ifade eden Ayla Çuhadaroğlu, bu çözümlerin merkezinde X-Rite-Pantone firmasının konumlandığını belirtti.