Yeni OPTISYS TUR 1060 Optik Bulanıklık Ölçüm Sistemi

07 Mart 2019


Can Merter

Pazarlama ve İletişim Müdürü
Krohne Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti.

 

 

Krohne yeni OPTISYS TUR 1060 optik bulanıklık ölçüm sistemini piyasaya sundu: Yeni ölçüm sisteminin ana uygulama alanları, içme sularında, soğutma suyu devrelerinde ya da deminarilizasyon proseslerinde kalite izleme ve filtrasyon izlemeleridir.

Yeni analitik sistem, 90° dağınık ışık teknolojisini kullanmakta olup, US EPA 180.1 ve EN ISO 7027 standartlarıyla uyumludur. 4…20mA ve Modbus RS485 iletişimleri ile birlikte sunulan yeni sistem, geliştirilmiş kullanılabilirlik, hızlı ölçüm tepki süresi, kolay ve ekonomik kalibrasyon, veri kaydı ve düşük bakım gereksinimleri gibi özelliklere sahiptir. OPTISYS TUR 1060 her ne kadar önceki model olan OPTISYS TUR 1050 ile benzer özellikleri taşıyor olsa da sistem tümüyle yeniden tasarlanmıştır. Yeni ölçüm sistemi, kürsör tuşları, kolay başlatma özelliği ve özel bir bilgi gerektirmeksizin uygulama özelliği ile daha etkin kullanım olanağı sağlamaktadır. Daha esnek bir kullanım için ölçüm aralıkları uygulamaya göre ayarlanabilir. Tehlikeli formazin teması olmadan, yeniden kullanılabilir kalibrasyon küvetlerinde beş dakikadan daha az bir sürede kalibre edilebilir.

Yeni OPTISYS TUR 1060 optik bulanıklık ölçüm sistemi

Yeni sistem, 1 ile 60 dakika arasında seçilecek olan kayıt aralığına bağlı olarak ölçüm ve son dört kalibrasyon değerlerini bir yıla kadar süreyle saklayabilmek için tümleşik bir veri kaydedicisine sahiptir. Kalibrasyon değerleri ve kaydedilmiş ölçüm değerleri USB ara yüzü ile kolayca indirilebilir. OPTISYS TUR 1060; uzun ömürlü ışık kaynağı ve ölçüm küvetinin otomatik ultrasonik temizleme özelliği sayesinde minimum aşınma,  uzun süreli sağlamlık ve kısa duruş süreleri ile çok düşük bakım gereksinimlerine sahiptir.