Zorlu Koşullara Dayanıklı Baykon BCS 243 Hassas Terazi!


Seçil Durmuş

Pazarlama Müdürü
Baykon Endüstriyel Kontrol Sistemleri

 


Hassas ve onaylı Baykon BCS 243 serisi masa tipi teraziler, özellikle kimya tesislerinde kullanılmak için dizayn edilmiş olup, kozmetik endüstrisi ya da zorlu ortam şartlarına sahip farklı endüstrilerde de rahatlıkla kullanılabilir.

Komple paslanmaz çelik yapıda ve IP66 koruma sınıfındaki BX2x tartı göstergeleri ile kullanılan temel terazi modelinde, sınıflandırma, kontrol tartımı, etiketleme ve parça sayma fonksiyonlarında görsel operasyon kolaylığı sağlayan renk değiştirebilen  LCD ekran ile 100 adet ürün hafızası ve bataryalı çalışma standarttır. Opsiyonel diğer gösterge modellerindeki, kızılötesi algılayıcılar ile gerçekleşen  tuşlardan bağımsız temassız operasyon özelliği, özellikle hijyenik ya da kimyasal ortamlardaki tartım proseslerinde hızlı operasyon kolaylığı sağlar.

Ayrıca ağırlık durumunun çubuk grafik olarak gösterildiği SmartAPP fonksiyonu ve tartım sonucuna göre renk değiştirebilen ekran ile tolerans dışındaki tartımları ikaz amaçlı, programlanabilen sesli uyarı özelliği ise zihinsel hesaplamalar gibi sıkıcı işlemleri ortadan kaldırır, hızlı ve güvenilir operasyon imkânı sağlar.

Gelişmiş Modeller, Kolay Operasyon
• SmartAPP fonksiyonu ve temassız tuş fonksiyonu,
• Barkod okuyucu veya etiket yazıcıya direkt bağlanabilme,
• Kullanıcı tarafından kolayca konfigürasyonu yapılabilen barkotlu etiket,
• Ethernet ve Fieldbus bağlantıları ile data aktarım ve işleme.

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)