Cumartesi, Haziran 22, 2024

9. İstanbul Karbon Zirvesi başladı

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ana desteğinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen 9. İstanbul Karbon Zirvesi başladı.

“İklim Değişikliği Kaynaklı Riskler, Fırsatlar ve Karbon Ticareti” teması ile düzenlenen 9. İstanbul Karbon Zirvesi, 6-7 Mayıs tarihlerinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenleniyor. Açılış töreniyle başlayan zirvede, Yeşil Dönüşüm İçin Finansal Fırsatlar; Karbon Yönetimi ve Endüstri, Karbon Yönetimi ve Enerji; İş Dünyasında Karbon Yönetimi ve Ticareti adlı oturumlarda iş dünyası liderleri yeşil, dijital, döngüsel dönüşüm başlıklarında konuşmalar gerçekleştirecek.

9. İstanbul Karbon Zirvesi başladı

Zirve, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu’nun konuşması ile başladı. Karaosmanoğlu’nun ardından ise İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Itır Satoğlu konuşma gerçekleştirdi.

İKMİB Başkanı Adil Pelister, konuşma gerçekleştirecek

Zirvenin ilk gününde “Yeşil Dönüşüm İçin Finansal Fırsatlar, Karbon Yönetimi ve Endüstri” başlığında iki oturum gerçekleşecek. Aynı zamanda program kapsamında İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister de “Üretim, İhracat ve Avrupa Birliği Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması: Türkiye Hazır mı?” başlığında bir konuşma gerçekleştirecek.

İklim Değişikliği Başkanı Prof. Dr. Halil Hasar’ın delegelere hitab edecek

Zirvenin ikinci günü ise İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu’nun konuşması ile başlayacak. Zirvenin ikinci gününde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İklim Değişikliği Başkanı Prof. Dr. Halil Hasar delegelere hitap edecek. İkinci günün sonunda ise Düşük Karbon Kahramanları Ödül Töreni gerçekleşecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler