Cumartesi, Haziran 22, 2024

Abdi İbrahim’de iki önemli atama

Abdi İbrahim, iki üst düzey atama gerçekleştirdi. Kristin Aslaner Aras, Abdimed Pazarlama Direktörü ve Güngör Lal, Tedarik Servisleri Direktörü olarak atandı.

Direktör düzeyinde iki önemli atama gerçekleştiren Abdi İbrahim, yönetici kadrosuna iki tecrübeli ismi daha ekledi. Abdimed Pazarlama Direktörlüğüne Abdimed Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Kristin Aslaner Aras atandı. Tedarik Servisleri Direktörü olarak ise Amgen-Gensenta’da Teknik Operasyonlar Bakım, Yatırımlar ve İSGÇ Direktörü olarak çalışan Güngör Lal, atandı.

 

Kristin Aslaner Aras
Kristin Aslaner Aras

Kristin Aslaner Aras, Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine Cenovapharma’da OTC Proje Müdürü olarak başladı. Ardından, Menarini’de Kıdemli Ürün Müdürü, Nestle’de Kıdemli Marka Müdürü olarak görev yaptı. Son olarak Abdi İbrahim’de Abdimed Pazarlama Müdürü olarak çalışan Aras, Abdimed Pazarlama Direktörü olarak atandı. Aras, bu yeni görevinde şirketin tüketici sağlığı portföyü için pazarlama stratejilerini belirleme ve uygulama konusunda kilit rol üstlenecek.

Güngör Lal
Güngör Lal

Güngör Lal ise lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı ve ardından aynı üniversitede MBA yaptı. Lal kariyeri boyunca sırasıyla, Üstay Medikal’de Proje Yatırım Mühendisi, Bilim İlaç’ta Fabrika Bakım Onarım Mühendisi, GlaxoSmithKline’da Mühendislik & İSGÇ Müdürü, Pharmavision’da Tesis Direktörü, Sandoz-Novartis’te Teknik Operasyonlar Mühendislik Bakım ve Yatırım Direktörü ve son olarak da Amgen-Gensenta’da Teknik Operasyonlar Bakım, Yatırımlar ve İSGÇ Direktörü olarak görev yaptı. Tedarik Servisleri Direktörü olarak atanan Güngör Lal bu yeni görevinde, şirketin tedarik servisleri süreçlerini planlama, yönetme ve geliştirme alanlarına liderlik edecek.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler