Airnov yenilikleri, farmasötik ve nutrasötik ürünlerde oksijen korumasını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur

04 Mayıs 2021

Kontrollü atmosfer paketlemede dünyanın önde gelen firması Airnov Healthcare Packaging, oksijen koruma ve simülasyon çözümleri serisi aracılığıyla farmasötik ve nutrasötik ürün üreticilerinin ürün geliştirme döngülerini optimize etmelerine olanak sağlıyor.

Bu kategorilerdeki ürünler genellikle oksijene duyarlıdır ve koruyucu ambalaj gerektirir. Buna ilaçlar, probiyotikler, proteinler, stentler, cerrahi ürünler, cihazlar ve çeşitli kuru ürünler dahildir.

Airnov, bu tür hayati ürünleri korumak için iki temel çözüm sunar – Oxynov Bariyer Şişeleri ve Pharmakeep.

Oxynov bariyer şişeleri, bu ambalaj kategorisinde piyasada bulunan oksijen ve neme karşı en yüksek bariyeri sunan etilen vinil alkol (EVOH) ile altı katmanlı bir şişe oluşturan ekstrüzyon üflemeli kalıplama (EBM) teknolojisini kullanır.

Fotoğraf Kaynak: Airnov

 

Ayrıca, bunlar oksijen emiciler (oxygen absorber) kullanılırken küçülmeyen sert şişelerdir ve alternatif standart LDPE ve HDPE şişelere göre daha üstün bir sonuç sunar.

Pharmakeep, açılan kutularda ve paketlerde bulunan ikisi bir arada oksijen ve nem emicidir. Koruma sürecini basitleştirmeye yardımcı olur ve demir oksijen emicilere karşı ambalajın üst boşluğu içindeki oksijeni emmenin hızlı bir yolunu sunar. Oksijen konsantrasyonları %20,8’den % 0,01’in altına düşürülür ve nitrojenle yıkama (nitrogen flushing) kullanımı engellenir.

Airnov ayrıca Stablus öngörücü simülatörü aracılığıyla oksijen koruması için küresel bir değerlendirme aracı sunar. Stablus, uygun koruyucu çözümlerin seçimi ile ilgili olarak ürün geliştirmeye harcanan sürenin azaltılmasına yardımcı olur.

Airnov’da Oxygen Absorber Ürün Müdürü Stephane Rault “Müşterilerimizi, oksijen korumasını optimize etmeye yardımcı olmak için ürün geliştirme projelerinin başında Stablus ile oksijen korumasını değerlendirmeye teşvik ediyoruz; nem içeriği, ambalaj performansı ve iklim koşulları, raf ömrü gibi bir ilaç ürününün temel kriterlerini dikkate alıyoruz. Geliştirme sürenizi ve maliyetlerinizi azaltmak istiyorsanız, tam bir oksijen koruma değerlendirmesi için lütfen Airnov ile iletişime geçin” yorumunu yaptı.

Airnov’un Oxynov bariyer şişeleri ve Phamakeep oksijen emicileri, çeşitli bölgelerde Stablus hizmetleri sağlamak için şirketin geliştirme ekibi tarafından hazır bulunan farklı spesifikasyonlarda yaygın olarak mevcuttur.

  • Oxynov ™ ve Stablus ™, Airnov tarafından korunan Ticari Markadır
  • Pharmakeep®, Mitsubishi Gas Chemical Company, Inc. tarafından tescilli bir Ticari Markadır. Mitsubishi Building, 5-2, Marunouchi 2-chome Chiyoda-ku, Tokyo, Japonya.