Cuma, Haziran 21, 2024

Akcoat, Dünya Çevre Günü’nde farkındalık yarattı

Sosyal sorumluluk projelerine önem veren Akcoat, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde düzenlediği etkinliklerle farkındalık yarattı.

Akcoat, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında “Elin Değsin Geleceğin Değişsin” mottosuyla bu yıl da sahalarda yer aldı ve iki önemli etkinliğe imza attı. Hendek Belediyesi’nin koruması altında bulunan Selman Dede Mesire Alanı ve Hayvanat Bahçesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, Akcoat Çevre Gönüllüleri ve Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün katılımıyla doğanın sunduğu eşsiz güzellikleri koruma ve gelecek nesillere aktarma sorumluluğuna dikkat çekildi.

Bir diğer etkinlik ise Akcoat Ar-Ge Merkezi’ndeki konferans salonunda gerçekleşti. Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Asude Ateş, konferans salonunda çalışanlara yönelik bir seminer verdi. Dr. Ateş, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konularında önemli bilgiler paylaştı.

Akcoat, Dünya Çevre Günü’nde farkındalık yarattı

“Çevreyi Korumak Doğamızda Var”

Selman Dede Mesire Alanı ve Hayvanat Bahçesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte katılımcıların toplanma noktasında bir araya gelerek, etkinlik programı hakkında bilgilendirildi. Gerekli ekipmanların dağıtılması ile başlayan etkinlikte, doğanın temiz kalması için her katılımcıya biyobozunur eldiven ve atık torbası temin edildi.

Mesire alanında bulunan atıkları toplayarak çevre temizliği yapan Akcoat Çevre Gönüllüleri, atıklar arasında geri dönüştürülebilir malzemeleri özenle ayrıştırarak geri dönüşüm kutularına gönderdi. Etkinlik boyunca “Temiz Çevre Mutlu Yaşam”, “Çevreyi Korumak Doğamızda Var”, “Elin Değsin, Geleceğin Değişsin” gibi çevre dostu sloganlar ile çevre bilincine dikkat çekildi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler