Cumartesi, Haziran 22, 2024

Akdeniz Chemson Ege’nin İhracat Yıldızları Arasında

Akdeniz Chemson Ege’nin İhracat Yıldızları Arasında

Akdeniz Chemson, Ege İhracatçı Birlikleri’nin hazırladığı ‘İhracatın Yıldızları’ listesinde, 154 milyon doları aşan ihracat tutarı ile kimya alanında en fazla ihracat gerçekleştiren ikinci şirket oldu.

PVC stabilizatör üreticisi Akdeniz Chemson, Ege İhracatçı Birlikleri’nin belirlediği ‘İhracatın Yıldızları’ listesinde, kimya sektöründe faaliyet gösteren firmalar arasında, 154 milyon 82 bin 841 dolarlık dolarlık ihracat rakamıyla bu yıl da bölgeden en fazla ihracat gerçekleştiren ikinci şirket oldu.

Akdeniz Chemson

Son dönemde yatırımlarıyla üretim kapasitesini artıran Akdeniz Chemson, Avrupa, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika, Ortadoğu, ABD, Çin, Brezilya ve Avustralya’da faaliyetlerini sürdürüyor. Firma, halen yaklaşık 110 ülkeye satış gerçekleştiriyor.

Bu yıl 100’üncü kuruluş yıldönümünü kutlayan Ege İhracatçı Birlikleri, Akdeniz Chemson’la birlikte toplam 58 firmaya, 2022 yılında bölgeden gerçekleştirilen 18 milyar 300 milyon dolarlık ihracata katkılarından dolayı 21 kategoride 61 ödül verdi.

Akdeniz Chemson, üretimlerini gerçekleştirdiği Ege bölgesinde güçlü bir oyuncu olmayı sürdürüyor. Firma hayata geçirdiği yatırımlar ve üretim gücüyle gelecek dönemde de bölgenin gelişimine ve Türkiye ekonomisine katkı sunmaya devam edecek.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler