Pazartesi, Eylül 26, 2022

Aksa Akrilik Hem Cirosunu Hem Net Kârını Artırdı

Aksa Akrilik Hem Cirosunu Hem Net Kârını Artırdı

2022’nin ilk yarısındaki finansal sonuçlarını duyuran Aksa Akrilik’in cirosu, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 170 artışla 8,3 milyar TL’ye yükseldi. Tam kapasite ile üretime devam ederken FAVÖK rakamını yüzde 243 artırmayı başaran şirketin net kârı da 1 milyar TL’yi geride bıraktı. Aksa Akrilik’in ilk yarıdaki toplam yatırım miktarı ise 413 milyon TL’ye ulaştı.

Aksa Akrilik 2022’deki başarılı performansını sürdürüyor. Şirketin açıkladığı sonuçlara göre yılın ilk yarısında ciro, Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kârlılık (FAVÖK) ve net kârlılıkta bir kez daha artış kaydedildi.

1 milyar TL’yi aşan net kârlılıktaki artış yüzde 149

Aksa Akrilik, 2022’nin ilk yarısında cirosunu 8,3 milyar TL’ye çıkararak geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 170 artışa imza attı. 1,9 milyar TL FAVÖK rakamına ulaşan şirketin bu alandaki yükselişi ise yüzde 243 oldu. Aksa Akrilik, yılın ilk 6 ayındaki net kârını yüzde 149 artırarak 1 milyar TL’nin üzerine çıkarmayı başardı.

Aksa Akrilik

“413 milyon TL yatırımla hedeflerimize yürüyoruz”

Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Cengiz Taş, yılın ilk yarısındaki başarılı sonuçlar hakkında değerlendirmede bulundu. Üretim, ihracat ve istihdamla Türkiye’nin gücüne güç katmaya devam ettiklerini ifade eden Taş, “Sürdürülebilir büyüme hedeflerimiz doğrultusunda yarım asırdır tüm paydaşlarımız için katma değer yaratıyoruz. Türkiye’de sadece Aksa Akrilik tarafından gerçekleştirilen akrilik elyaf üretimiyle ülkemizin ihracatında stratejik pay sahibiyiz.

Yüksek tempolu başladığımız 2022’nin ilk yarısı itibarıyla performansımızı artırmayı başardık. Bu periyotta tam 413 milyon TL değerinde yatırım yaparak hedeflerimize giden yolda güçlü adımlar attık. Aksa Akrilik’in başarılarında emekleri bulunan çalışanlarımıza ve bizlere destek olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
761TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol