Salı, Temmuz 16, 2024

Aksa Akrilik, modakrilik elyaf Armora ile benzersiz çözümler sunuyor

Aksa Akrilik’in son teknoloji ürünü modakrilik elyaf Armora, güvenliğin öncelikli olduğu her sektör için konfor ve dayanıklılığı buluşturarak benzersiz çözümler sunuyor.

Konfordan ödün vermeden yüksek performans sağlayan Aksa Akrilik’in son teknoloji ürünü Armora, koruyucu giysiler alanında alevlere ve sert kimyasallara karşı direnci sayesinde endüstri profesyonelleri tarafından tercih ediliyor.

Aksa Akrilik, modakrilik elyaf Armora ile benzersiz çözümler sunuyor

Armora ürün portföyü, petrol & gaz ve kimyasal rafineriler, kaynak endüstrisi, elektrik & sıhhi tesisat ve demir döküm gibi endüstriyel alanlarda koruyucu giysiler; asker, polis ve itfaiyeci kıyafetleri ve iç çamaşırlarında tercih ediliyor. Ayrıca Armora, ev tekstili, tente, otomotiv ve havayolu battaniyeleri, yatak, döşeme ve havlu gibi uygulama alanlarında ulaşım sektörlerine de hizmet veriyor.

Armora HiVis Yellow ile yüksek görünürlüğe sahip modakrilik kumaşları başarıyla üretmek için tek bir boyama işlemi yeterli oluyor. Armora HiVis Yellow ISO 20471 ve ANSI 107 uyumlu, bu da onu uygulamaların gerekli standartlarını karşılamak için iyi bir çözüm haline getiriyor.

 

Yüzde 92’ye varan oranda daha az su tüketiyor

Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Cengiz Taş, Armora hakkında bilgi paylaştı. Armora’nın, FR olmayan selülozik elyaflarla birleştirildiğinde kumaşlara güç tutuşurluk katarken, diğer FR elyaflardan daha yüksek UV koruması sunduğuna dikkat çeken Taş, “Armora “Sonsuz Renkler Teknolojisi” sayesinde, koruyucu giysiler uygun maliyetine rağmen endüstriyel yıkama döngüsüne dayanacak şekilde üretilmiştir.

Yüksek sıcaklıklarda bile renkler yıkamadan sonra canlı kalır, bu da onları endüstriyel çamaşır yıkama programları için ideal seçim haline getirir. Sürdürülebilirlik odağımız doğrultusunda Armora elyafları, boyama işlemi sırasında yüzde 92’ye varan oranda daha az su tüketerek piyasadaki çevre dostu elyaflardan biri olarak dikkat çekiyor” ifadelerini kullandı.

Aksa Akrilik, modakrilik elyaf Armora ile benzersiz çözümler sunuyor
Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Cengiz Taş

Genel Müdürü Cengiz Taş, AKSA’nın, 2024 yılı başında “Uygulama Geliştirme Ekibi” kurarak Armora ürün portföyünü geliştirmek için yeni ürünler ve yeni kullanım alanları yaratma çalışmaları yürüttüğünün de altını çizdi. Taş, diğer yandan yenilikçi güç tutuşur ürünler geliştirmek için pazar ve müşteri odaklı çeşitli Ar-Ge projelerinin de hayata geçirildiğini de belirtti.

5000 ton/yıl kapasiteye sahip olacak

AKSA Armora ürün kapasitesinin de arttırıldığına işaret eden Taş, “2023’ün son çeyreğindeki 2000 ton/yıl kapasite artışına ek olarak, Armora 2024 son çeyreği itibariyle 5000 ton/yıl kapasiteye sahip olacak. Bu kararlı kapasite artışı adımı ile AKSA, yenilikçi ürün yelpazesi ile kaliteli ve güvenilir bir modakrilik elyaf tedarikçisi konumunu koruyacak. Bu gelişme, müşterilerimize mükemmel hizmet kalitesi sunmamızı ve modakrilik pazarındaki müşteri ihtiyaçlarını daha iyi karşılamamızı sağlayacaktır” şeklinde açıklamalarını sonlandırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler