Cumartesi, Haziran 22, 2024

AkzoNobel iki tekerlekli araçlar için sürdürülebilir toz boyaları tanıttı

AkzoNobel tarafından piyasaya sürülen Interpon A3000, daha sürdürülebilir bir uygulama süreci ve üst düzey dayanıklılık sunuyor.

AkzoNobel, OEM’ler (original equipment manufacturer/orijinal ürün üreticisi) tarafından belirlenen, test edilen ve onaylanan performans seviyelerine uygun olarak iki tekerlekli araçların gövde parçalarını, tekerleklerini ve donanımını korumaya ve geliştirmeye yönelik bir toz boya serisi olan Interpon A3000’i piyasaya sürdü. Bu ürünün, talep ettikleri performans veya estetik kaliteden ödün vermeden daha fazla maliyet verimliliği ve gelişmiş sürdürülebilirlik elde etmek isteyen müşteriler için ideal olduğu belirtiliyor.

Yeni serinin en önemli avantajlarından biri sürdürülebilirliği. Sadece tek bir katmanda dahi üst düzey performans sunan toz boyalar sayesinde maliyetler düşüyor ve uygulama sürecinde daha az enerji tüketildiği için ürünü kullanan şirketlerin/kurumların sürdürülebilirlik hedeflerini desteklemeleri mümkün hale geliyor. Aynı zamanda bu toz boyanın daha düşük bir sıcaklıkta kürlenmesini ve tüketilen enerjinin daha da azaltılmasını sağlayan düşük enerjili bir versiyonu da bulunuyor.

AkzoNobel iki tekerlekli araçlar için sürdürülebilir toz boyaları tanıttı

Yüksek korozyon dayanımı

Toz boyanın, hava koşullarından kaynaklanan korozyonun yanı sıra yakıt, yağ ve diğer kimyasallardan kaynaklanan parazitleri önlemeye yardımcı olarak araçların daha uzun süre daha iyi görünmesini sağlaması, dayanıklılık açısından önemli bir avantaj. Ayrıca aşırı ısıdan kaynaklanan hasarlara karşı koruma sağlarken taş ve çakıllardan kaynaklanan ufalanmalara karşı da yüksek direnç gösteriyor.

Boya serisinde OEM tasarımcılarının estetik taleplerini karşılamak üzere, motorun ve motosikletin diğer parçalarının (gövde çerçevesi, yakıt deposu, fren kolları, silindir başlıkları vb.) görülebildiği daha açık tasarım stillerine yönelik estetik eğilimi sağlamak için göz kamaştırıcı bir dizi renk ve ışıltılı, metalik efektler mevcut. Daha da önemlisi, renkler herhangi bir OEM’in özelleştirilmiş paletleriyle doğrudan eşleştirilebiliyor.

Interpon’un sektör için önemi kanıtlanmış bir ürün portföyüne sahip olduğunu söyleyen AkzoNobel Toz Boyalar Otomotiv Kilit Müşteri ve Segment Direktörü Gustavo Carvalho, “Yeni seri, motosiklet üreticilerine ve tedarikçilerine tasarımları için sürdürülebilirlik, dayanıklılık ve stilin mükemmel bir kombinasyonunu sunuyor.

Tek katmanlı sistemde uygulama süreleri çok daha kısa olduğu için müşterilerimizin maliyetlerini azaltmaya yardımcı olabiliriz ve bu da karbon ayak izlerini azaltmalarına katkıda bulunur. Toz boya mükemmel bir akış finişi sağlıyor ve yüksek estetik özellikler ve netlik sunarak OEM’lerin markalarını daha da geliştirmek için talep ettikleri kaliteyi destekliyor” diye konuştu.

Kaynak

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler