Pazartesi, Ağustos 15, 2022

AkzoNobel’den Yeni Toz Boya Serisi

AkzoNobel, tasarımcıların ve üreticilerin ahşap ve plastik gibi ısıya duyarlı yüzeylerle (HSS) çalışma şeklini değiştirebilecek bir dizi toz boya çözümü olan Interpon W’yi piyasaya sürdü.

Interpon W toz boya yelpazesi; fiziksel çekiciliğin yanı sıra, sürdürebilirliğe de fayda sağlıyor. Tek bir üründen oluşmayan Interpon W; Interpon W Core, Flex Pro, Fas ve Fast Pro içeren bir ürün yelpazesinden oluşuyor. Interpon W toz boya yelpazesi; en zorlu yüzeylerde bile kusursuz, tutarlı ve çok yönlü bir koruma sağlıyor.

Interpon W serisi, dikkat çekici sonuçlar elde etmek için çeşitli yenilikleri kullanır. Bunlar, mükemmel kimyasal, çizilme, sıvı ve ısı direncine sahip iç ve dış mekan ürünleri sunan ultra düşük fırınlama teknolojilerini içeriyor.

Ayrıca, Interpon W toz boya serisi daha zorlu uygulamalar için daha yüksek hava koşullarına dayanıklılık ve parlaklık muhafazası sunan daha düşük bir termal kürleme işlemi içeriyor. Bu yenilikler sırasıyla Interpon W Core ve Interpon Flex Pro için kullanılmaktadır.

Interpon W Fast ve Interpon W Fast Pro toz boyalarının arkasındaki teknoloji de benzer şekilde yenilikçidir ve AkzoNobel’in UV kürlemedeki lider özelliklerinden yararlanır. UV kürleme sistemleri, optimum verimlilik sağlamak için en düşük sıcaklıkta kürleme aralığını (80°C-120°C) en kısa kürleme süresiyle (2-5 dakika) birleştirir.

Maliyeti azaltıyor

Ürün yelpazesi; MDF/HDF, Kontrplak, OSB, Doğal Ahşap, Alçıpan Fiber çimento ve plastik kompozitler gibi malzemelerin, uçucu organik bileşikler (VOC’ler) içermeyen bir toz kaplamadan faydalanmasını sağlıyor.

Aynı zamanda malzeme – %99’a kadar – geri dönüştürülebiliyor. Toz kaplama olması sayesinde kaplanacak yüzey aynı anda kaplanabiliyor bu sayede tutarlı kenar kaplaması ve yeniden çalışma süresinin azaltılmasını sağlıyor. Bu işlem birim başına maliyeti de azaltıyor.

AkzoNobel’de Toz Boya genel müdürü Daniela Vlad açıklamalarda bulundu. Vlad, AkzoNobel olarak sürekli inovasyona önem verdiklerini belirtti. Vlad; “ İnovasyon ve dünya çapındaki pazar geliştirme yoluyla, düşük kürlenmeli toz boyaların potansiyelini dönüştüren ve sürdürülebilir çözümler ile iş performansını yeni zirvelere taşıyan çözümler yaratıyoruz. ” dedi Vlad.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol