Appalachian Railcar Services, Progress Rail’in Amarillo Onarım Tesisini Satın Aldı

05 Ocak 2021

Appalachian Railcar Services (“ARS”), bir “Caterpillar şirketi” olan Progress Rail’den Amarillo vagon onarım tesisini (“Amarillo”) satın aldı. Cathcart Rail’in (“Cathcart”) tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olan ARS, ABD’deki en büyük vagon onarım şirketlerinden biridir ve bu tesis, Elk Mills, Maryland; Hinton, Batı Virginia ve Kingsport, Tennessee Lynchburg, Virginia’dan oluşan mevcut tank vagon ağını tamamlar. İşlemin finansmanı Star America Infrastructure Partners, LLC (ilgili kişilerle birlikte “Star America”) tarafından sağlandı.

vagon onarım tesisi

Cathcart’ın Baş Ticaret Sorumlusu Michael Obertop, “Amarillo konumu, ARS’nin ulusal bir ayak iziyle tüm vagon türleri için geniş bir hizmet yelpazesi sunma stratejisiyle mükemmel bir şekilde uyumludur ve sadık tank vagon müşterilerine UP / BNSF’de hizmet verme fırsatı sunar” dedi ve ekledi “ARS’nin 12 onarım tesisi ve 600 çalışanı onu sektörün lider ağı yapıyor.”

turkchem tv

Cathcart İcra Kurulu Başkanı Scott Driggers, “ARS, güvenliğe sürekli odaklanarak müşterilerine benzersiz kalite, değer ve hizmet sunmaya hazır olacak” dedi sözlerini “Varlıklarımıza ve çalışanlarımıza yatırım yapıyoruz ve müşterilerimizin beklentilerini karşılamak için ARS ağına yatırım yapmaya devam edeceğiz. En büyük varlıklarımız ekip üyelerimiz ve müşterilerimizdir ve bu nedenle Cathcart büyüme stratejisine devam etmekten heyecan duymaktadır. her ikisi için de ek fırsatlar sağlama çabası içinde” şeklinde tamamladı.

Star America Başkanı Christophe Petit, “Amarillo lokasyonu Cathcart ve ARS’nin ulusal ayak izini güçlendiriyor ve Cathcart’ın müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için ulusal bir oyuncu olma stratejisinin bir başka ifadesidir” şeklinde açıklamada bulundu.

Driggers, “Bu işlemde bizimle birlikte çalıştığı için Progress Rail’e teşekkür ediyoruz ve geleceğimizi dört gözle bekliyoruz,” diye ekledi. “Progress Rail’in desteğiyle, Amarillo konumuna sorunsuz bir şekilde geçişi sağlamak için adımlar atıyoruz.”