Salı, Nisan 23, 2024

Archroma ’da CEO Değişimi

Archroma ’da CEO Değişimi

Tekstil, ambalaj ve kağıt, boya ve kaplama endüstrileri için sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen bir firma olan Archroma, İcra Kurulu Başkanı (CEO) rolü için geçiş planını duyurdu.

Ocak 2020’den beri Archroma’nın CEO’su olan Heike van de Kerkhof, diğer kariyer fırsatlarına odaklanmak için 30 Nisan 2023’ten itibaren görevinden ayrılacak. Tecrübeli bir endüstri yöneticisi olan Mark Garrett, geçici CEO görevini üstlenecek. Archroma’nın Yönetim Kurulu, kalıcı bir CEO atamak için kapsamlı bir arama süreci başlattı ve hem dahili hem de harici adayları değerlendirmek adına önde gelen bir yönetici arama firmasıyla anlaştı.

Archroma Yönetim Kurulu Başkanı Miguel Kohlmann, “Yönetim Kurulu adına, liderliği ve Archroma’ya yorulmak bilmeyen bağlılığı için Heike’ye teşekkür etmek istiyorum.

Heike şirkete Ocak 2020’de CEO olarak katıldı ve şirketin sürdürülebilirliğini, yenilikçiliğini ve müşteri odaklı iş modelini anlamlı bir şekilde geliştirirken, aynı zamanda Archroma’nın müşterilerine ve pazarlara hizmet etme yeteneklerini önemli ölçüde artıracak olan Huntsman’s Textile Effects iş biriminin dönüşümsel satın alımını başarıyla tamamladı.

Bu önemli büyüme sürecindeki büyük katkılarından dolayı Heike’ye teşekkür eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılarının devamını dileriz.”

Archroma

Kohlmann sözlerine şöyle devam etti: “Yönetim Kurulu, Archroma’nın büyümesini hızlandırmaya ve müşterilerimize bizden bekledikleri sistemleri, çözümleri, inovasyonu ve teknik desteği sağlamayı sürdürürken, Archroma çalışanları için gelişmiş fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Mark Garrett’ın, Archroma’nın ürün portföyü ve son pazarları hakkında doğrudan ilgili bilgileri kapsayan önemli bir endüstri deneyimi getiren deneyimli bir yönetici olan geçici CEO olarak Archroma’ya katılmasından heyecan duyuyoruz. Mark, OMV/Borealis, Marquard & Bahls, Ciba Specialty Chemicals ve DuPont gibi şirketlerde Başkan ve CEO sıfatıyla ve üst düzey yönetici liderlik rollerinde hizmet vermiştir.

Kendisi, kanıtlanmış bir lider ve Archroma’nın geçici CEO’su olarak hizmet etmek için mükemmel bir seçimdir. Kurul, Archroma’nın liderlik ekibine güçlü bir güven duyuyor ve bu geçiş döneminde sürekliliğe odaklanıyor.”

Heike van de Kerkhof, “Archroma’ya liderlik etmek bir onur ve ayrıcalıktı. Şirketin son üç yılda hem organik olarak hem de Huntsman Textile Effects iş birimini satın alarak kaydettiği muazzam ilerlemeden gurur duyuyorum.

Archroma liderlik ekibine ve çalışanlarına şirkete, müşterilerimize, markalarımıza ve dünya çapındaki sektör ortaklarımıza olan bağlılıkları için teşekkür etmek istiyorum. Kariyerimin bu aşamasında geçiş yaparken, Archroma’nın tam büyüme potansiyelini gerçekleştirmesini dört gözle bekliyorum.”

Mark Garrett, “Şu anda Archroma’ya katılmaktan ve şirkete liderlik etmekten heyecan duyuyorum. Kariyerim boyunca, yenilik, sürdürülebilirlik ve müşteri çözümlerine odaklanması nedeniyle Archroma’ya uzun zamandır hayranlık duymuşumdur.

Huntsman Textile Effects iş biriminin sorunsuz entegrasyonunu tamamlamanın yanı sıra, büyüme fırsatlarımızı kusursuz bir şekilde uygulamak için yetenekli liderlik ekibi ve çalışanlarla çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler