Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Arkema, Dow’un esnek ambalaj yapıştırıcıları iş kolunu satın aldı

Dow’un esnek ambalaj laminasyon yapıştırıcıları iş kolunu satın alan Arkema, bu alandaki portföyünü genişletmeyi hedefliyor.

Arkema, esnek ambalaj pazarının önde gelen yapıştırıcı üreticilerinden biri olan ve yılda yaklaşık 250 milyon ABD doları satış gerçekleştiren Dow’un esnek ambalaj laminasyon yapıştırıcıları iş kolunu satın aldı. Arkema, bu satın alma yoluyla esnek ambalaj çözümleri portföyünü büyük ölçüde genişleterek bu önemli pazardaki lider şirketlerden biri haline gelmeyi hedefliyor.

Dow’un esnek ambalaj laminasyon yapıştırıcıları iş kolu, esnek ambalajın verimlilik açısından en uygun çözüm olduğu gıda ve tıbbi uygulamaların yanı sıra endüstriyel laminasyon (pencere filmleri, fotovoltaik arka tabakalar vb.) için geniş bir yelpazede yüksek kaliteli çözümler sunuyor.

Üst düzey teknolojilere, ADCOTE™ ve MOR-FREETM gibi tanınmış markalara ve İtalya, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika’daki beş son teknoloji üretim tesisine sahip olan Dow’un laminasyon yapıştırıcıları iş kolu, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki varlığıyla ambalaj endüstrisi için ana çözüm sağlayıcılardan biri olmasıyla biliniyor.

Bu satın alma, Bostik’in esnek ambalaja yönelik mevcut ticari varlığı, ürün yelpazesi ve teknolojik kapsamı göz önünde bulundurulduğunda, şirketin mevcut işleyişini ideal bir şekilde tamamlayarak Bostik’in kendisini ambalaj endüstrisindeki müşteriler için kilit global ortaklardan biri olarak konumlandırmasını sağlayan önemli bir basamak ve benzersiz bir fırsat anlamına geliyor.

Arkema, Dow'un esnek ambalaj yapıştırıcıları iş kolunu satın aldı

Arkema Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Thierry Le Hénaff, “Arkema’nın müşterilerine yüksek teknolojik içeriğe sahip inovatif ürünler sunma ve cazip fırsatları bünyesinde barındıran yapıştırıcılar segmentinde büyümeye devam etme stratejisine mükemmel bir şekilde uyan bu büyük satın almayı duyurmaktan çok mutluyuz.

Bu satın alma, şirket grubumuzun ve Bostik’in ambalaj alanındaki ticari ve coğrafi kapsamını genişletmesine ve özellikle sürdürülebilir kalkınma açısından zorluk teşkil eden ve hızla gelişen bu pazarda ürün yelpazesini tamamlamasına olanak tanıyacak. Bu yeni geliştirme aşamasında Dow’un ekiplerini ağırlamaktan oldukça mutluyuz” açıklamasını yaptı.

Rekabet kurumlarının onayına tabi olan işlemin 2024 yılının dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Kaynak

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler