Arkema, Edge Adhesives Texas’ı Satın Alarak Bostik’in ABD’deki İşini Genişletiyor

10 Haziran 2021

Bostik, konut inşaatı için sıcakta eriyen yapıştırıcılar ve basınca duyarlı yapışkan bantlarda tamamlayıcı bir varlık olan Edge Adhesives Texas’ı satın almayı planlayarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yüksek performanslı yapıştırıcı tekliflerini genişletiyor. Bu proje, Arkema’nın yapıştırıcılarda daha fazla genişlik geliştirmek ve artan talebi karşılamak için yeni ürünler sunmak için cıvatalı satın alma stratejisiyle uyumludur.

 

Edge Adhesives Texas, yıllık yaklaşık 12 milyon ABD Doları satışla konut binalarında kullanılan yenilikçi yapıştırıcı çözümlerinin önde gelen geliştiricisi ve üreticisidir. Fort Worth, Teksas’ta (ABD) bir fabrika işleten ve yaklaşık 50 çalışanı bulunan şirket, hızla büyüyen, kolay kurulabilen pencere, kapı ve çatı kaplama uygulamalarında özel formülasyonlar konusunda uzmanlaşmıştır.

Proje, güçlü teknolojik, endüstriyel ve ticari sinerji sağlamanın yanı sıra, Bostik’in müşterilerine sıcakta eriyen basınca duyarlı yapıştırıcılarda geniş bir yelpazede katma değerli ve sürdürülebilir çözümler sunmasını sağlayacak.

Bu hızlı satın alma, Bostik’in yüksek katma değerli yapıştırıcılardaki büyüme stratejisiyle uyumludur ve Kuzey Amerika’daki varlığını genişletiyor.

Anlaşmanın 2021’in ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.