Cumartesi, Eylül 25, 2021

Armis Yatak’ın Başarı Öyküsü

Armis Yatak Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Kürşat Batallı ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Armis Yatak’ın başarı öyküsüne değindik. Batallı, Armis Yatak’ın sünger üretim teknolojileri ile ilgili bilgiler verdi.

Kürşat Batallı
Kürşat Batallı

Okurlarımıza kısaca kendinizden ve eğitim durumunuzdan bahsedebilir misiniz?

1985 yılında Gaziantep’te doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Ankara’da tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. Üniversite eğitimimden sonra aile şirketlerimiz olan Acme Holding’te görev almaya başladım.

Armis Yatak’ın kuruluşundan bugüne dek uzanan marka olma sürecindeki başarı öyküsünden bahseder misiniz?

Armis Yatak, bünyesinde Acme Tekstil, Etrofil İplik, Doğu Taşıt Muayene İstasyonları, Artemis Halı, Armis Halı markalarını da bulunduran ACME Group’un iştirakidir. 2017 yılında Yalova Kirazlı Sanayi Sitesi’nde kurulan fabrikada son teknolojik makine parkurunda yatak, baza, yorgan, yastık ve uyku seti üretimi yapmaya başlamıştık. Ancak gelen yoğun talep karşısında Eylül 2018 tarihi itibariyle İzmir Torbalı’daki yeni tesislerimize taşındık.

Bu sayede Armis Yatak üretim parkurunu 3 kat artırdık. Trendleri ve çağdaş üretim tekniklerini yakından takip ederek bunu tasarımlarına yansıtan Armis Yatak’ta, yeni, enerjik bir vizyon ve sağlam bir altyapıyla ergonomik, konforlu ve sağlıklı uyku için dünya standardında ürünler üretiyoruz. Armis Yatak olarak yurt içinde hali hazırda 600 noktada satış yapıyoruz.

“Yatak sektöründe yoğun olarak kullanılmakta olan poliüretan sünger hem dayanıklılık hem de kullanım alanı olarak tercih edilme sebeplerinden birisidir.”

Armis Yatak’ın başarısının arkasında yatan en önemli özellik bir ekip ve aile olarak hareket ediyor olmamız. Ayrıca bünyemizde bulunan Artemis Halı markamızın piyasadaki gücünden ve tecrübelerinden yararlanarak kısa sürede Armis Yatak olarak ciddi bir hacim yakalamış olduk.

Armis Yatak’ın sünger ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Üretmekte olduğumuz yataklarda en son teknoloji visco sünger, doğal bir malzemeden yapılan lateks sünger ve yüksek yoğunluklu ve dayanıklı sünger gruplarını tercih ediyoruz.

İhracat aktiviteleriniz ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Şu anda aktif olarak 28 ülkeye ihracat yapmaktayız. Kapasitemizin %40 kadarını ihracat olarak hedeflerimiz yönünde geliştirmekteyiz.

Sizce global bir marka olmanın koşulları nelerdir?

Global bir marka olabilmek için her kesime hitap edecek geniş ürün yelpazesine sahip olmak, kaliteden ödün vermeden yenilikçi bir vizyonla üretim yapmak ve doğru pazarlama stratejileriyle nihai tükeci ile buluşturacak geniş mağaza ağına sahip olmak önemli diye düşünüyorum.

Üretim tesislerinizle ilgili bilgi verebilir misiniz?

İzmir Torbalı’da bulunan üretim tesisimiz, 32 bin metrekare kapalı, 18 bin metrekare açık olmak üzere toplam 50 bin metrekare alana kurulmuştur. Günlük 550 yatak, 150 takım baza ve başlık kapasitesi ile üretimlerimize devam ediyoruz. Kapasitemizi artırmak için yaptığımız yeni yatırımları ile bu rakamları haziran ayının sonuna kadar iki katına çıkartmayı hedefliyoruz.

Üretim tesislerinizle ilgili bilgi verebilir misiniz?

İzmir Torbalı’da bulunan üretim tesisimiz, 32 bin metrekare kapalı, 18 bin metrekare açık olmak üzere toplam 50 bin metrekare alana kurulmuştur. Günlük 550 yatak, 150 takım baza ve başlık kapasitesi ile üretimlerimize devam ediyoruz. Kapasitemizi artırmak için yaptığımız yeni yatırımları ile bu rakamları haziran ayının sonuna kadar iki katına çıkartmayı hedefliyoruz.

“Mevcut baza üretim kapasitemizi artırmak ve daha stabil ve hata payı az olan baza iskeleti yapmak istediğimizden dolayı robot yatırımı yapmış bulunuyoruz.”

Armis Yatak olarak robot yatırımı amacıyla RobAtik firmasıyla gerçekleştirdiğiniz iş birliği hakkında bilgi verebilir misiniz?

Mevcut baza üretim kapasitemizi artırmak ve daha stabil ve hata payı az olan baza iskeleti yapmak istediğimizden dolayı robot yatırımı yapmış bulunuyoruz. Bu sebepten dolayı yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda RobAtik firması ile bir iş birlikteliği yaparak mevcut kaynak atölyemize robot takviyesi yaparak üretim adetlerimizi üç katına çıkartmayı planlıyoruz.

Gelişen teknoloji ve dijitalleşme pek çok sektöre yenilikçi fırsatlar sunuyor. Armis Yatak olarak dijital dönüşümle ilgili çalışmalarınız nelerdir?

Dijital dönüşüm olarak kurumsal web sitemizde online satış kanalını devreye sokarak müşterilerimizin mağazalarımıza gitmeden ürünlerimize kolayca erişebilmelerini sağladık. Ayrıca ürünlerimizin tasarımlarında son teknolojiyi kullanarak çizimlerini yapıyor ve üretimini gerçekleştiriyoruz.

Günümüzde yaşam kaynaklarımızın tehlike altında olması nedeniyle, çevresel önlemlerin gerekliliği daha da artmış durumda. Sürdürülebilir bir gelecek için yapmış olduğunuz çalışmalar nelerdir?

Armis Yatak olarak kullandığımız hammaddelerde çevreyi kirletmeyecek ve geri dönüşüm olarak kullanılabilinecek malzemeler seçerek çevreye duyarlı bir politika izliyoruz.