Salı, Nisan 23, 2024

Artan vücut ısısı depresyonu tetikliyor

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü tarafından hazırlanan “Bilimsel Gündem” bültenlerinin yeni sayısında, yine çok çarpıcı bilgiler yer alıyor. 20 binden fazla kişiyle yapılan bir araştırmaya göre, vücut ısısının her 0,1 °C’lik artışıyla depresyon semptomlarında artış gözlemlendi. “Erken yaşta gıda eğitimi” ve “prostat kanserine karşı egzersiz” de bültende ön çıkan diğer başlıklar.

Abdi İbrahim’in Medikal Direktörlüğü’nce hazırlanan ve 2 hafta bir yayımlanan, “Bilimsel Gündem” bültenlerinin son sayısında, yine çok yararlı bilgilere ve tıptaki çarpıcı araştırmalara yer veriliyor.

Artan vücut ısısı depresyonu tetikliyor

Artan vücut ısısı depresyonu tetikliyor

“Bilimsel Gündem”in yeni sayısında, özetle şu içerikler yer alıyor:

• 20 bini aşkın kişiyle yapılan bir araştırma sonuncunda, vücut ısısının her 0,1 °C’lik artışıyla depresyon semptomlarında artış gözlemlendi

• Çocukluk döneminde verilen gıda eğitimi, ileriki yaşlarda doğru beslenme alışkanlıklarının yerleşmesini sağlıyor.

• İsveç’te yapılan bir araştırma, egzersizin prostat kanserine karşı koruma sağladığını ortaya koydu.

Spotify ve YouTube’a da yükleniyor

Tıbbın popüler alanındaki tüm yeni gelişmelerin, sade, kolay anlaşılır ve bilgilendirici bir yapıda kamuoyu ile paylaşıldığı bültenler, 38 bin KVKK onaylı kişiye mail yoluyla iletiliyor. Tıp alanındaki gelişmelerin yanı sıra Türk ve yabancı bilim insanları hakkında da bilgi paylaşımı yapılan referans kaynak niteliğindeki bültenler, Abdi İbrahim web sitesinde yayımlanıyor. Bunun yanı sıra her yeni sayısı podcast formatında Spotify’a yükleniyor ve sonrasında bu podcastler Youtube üzerinden de paylaşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler