Salı, Temmuz 23, 2024

Axalta, Solera ile ortaklığını duyurdu

Axalta’nın Solera ile kurduğu yeni ortaklık, şirketin sürdürülebilirlik konusundaki bağlılığını pekiştiriyor.

Önde gelen global boya şirketlerinden Axalta, araç yaşam döngüsü yönetiminde global bir lider olan Solera ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklık sayesinde Axalta’nın konvansiyonel ve Fast Cure Low Energy (FCLE) tamir boya (refiniş) sistemleri Solera’nın Sustainable Estimatics platformuna entegre edilecek ve Axalta müşterilerinin tamir yöntemlerini (tamire karşı değişim), boya uygulama sürecini ve kurutma koşullarını göz önünde bulundurarak tamir başına CO₂ emisyonlarını tahmin etmelerini sağlayacak.

Solera ile ortaklık kuran ilk boya üreticisi olarak Axalta Refinish müşterileri, enerji bilincine sahip, veriye dayalı kararlar almalarına yardımcı olmak için CO2 tahminleri sağlayan canlı bir gösterge tablosuna (dashboard) erişebilecekler.

Solera’nın Sustainable Estimatics platformu, Axalta’nın, oto tamirhanelerinin çevresel ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olurken aynı zamanda faaliyetlerinin başarısına katkıda bulunmak için yüksek performanslı eko-bilinçli ürünler, inovatif araçlar ve optimum kaynaklar sağlayan BELEAF yelpazesine yapılan en son eklemedir. Bu kaynak, Axalta’nın sürdürülebilirliğe ve BELEAF girişimine olan bağlılığını vurguluyor.

Axalta, Solera ile ortaklığını duyurdu

Axalta Global Refinish Başkanı Troy Weaver, “Solera ile ortaklık yapmaktan ve müşterilerimize yeni bir çözüm sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu teknoloji, 2040 yılına kadar Karbon Nötr olma hedefiyle yola çıkan Axalta’nın sürdürülebilirlik konusundaki süregelen taahhüdüyle uyumludur ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için müşterilerimiz dikkate alınarak tasarlanmıştır. Tamir başına bir CO2 emisyon tahmini sağlayan bu teknoloji, tamirhanelerin karbon ayak izlerini azaltmaya yardımcı olmak için veriye dayalı kararlar almalarını ve aynı zamanda kar oranlarını iyileştirmelerini sağlayabilir” açıklamasını yaptı.

Sustainable Estimatics for Paint, Kapsam 1, 2 ve 3 CO2 emisyonlarının tahmin edilmesini kolaylaştırarak kuruluşların ISO-14064-01 sertifikalı bir şirket tarafından desteklenen güvenilir karbon emisyon rakamları sunmasına olanak tanıyor.

Müşteriler ayrıca genel çarpışma onarımı ayak izlerini analiz etmek ve bölgesel, ülkeye özgü ve sektör genelindeki verilerle kıyaslamak için gösterge tablolarını inceleyebilecekler. Axalta, Solera ile birlikte, tamir boyası (refiniş) müşterilerinin çevre üzerindeki etkilerini azaltmalarına yardımcı olacak ürünler, araçlar ve kaynaklar sunacak.

Kaynak

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler