Axalta’nın Cromax® Son Katları, New York Fuarında Sanata Hayat Getirdi

12 Haziran 2018

Axalta’nın otomobil son katları (refinish) markası Cromax ®, New York’taki Impossibly Real sanatçısı Peter Maier’in sergisinde yer aldı.

“Ben bir renk uzmanı olarak biliniyorum” diyen Maier, “İnanılmaz derecede gerçekçi sanat eserleri yaratmak için, geleneksel güzel sanatlar boyalarından alamadığım bir renk derinliği elde etmek amacıyla Axalta Cromax kaplamalarını kullanıyorum.

Bu ürünleri kullanan boya atölyelerinin aksine, renk oluşturmak için boyayı karıştırmıyorum. Siyah bir taban ile başlayıp, arzu ettiğim renk ve derinliğe ulaşıncaya kadar renk katmanları ekliyorum. Bazı işlerimin üzerinde 100’den fazla katman tabakası vardır” şeklinde konuştu.Cromax®

Axalta Kuzey Amerika Refinish Başkan Yardımcısı Troy Weaver, “Peter Maier’in ustaca sanat eserleri yaratmak için Cromax kaplama boyalarını kullanmasından son derece gururluyuz.

Çalışmaları ürünlerimizin kalitesi ve renk kabiliyetlerinin bir kanıtıdır ve güzel bir sanat sergisine yansıyan uzmanlığımızı görmek bizim için bir onurdur” şeklinde konuştu.

Axalta, 25 yılı aşkın bir süredir Maier’e özel kaplama tedarikçisi olmuştur. Sanatçının işleri hayvanlar, otomobiller, insanlar ve ürünleri içerir. Maier’in eserleri 100.000 dolar ya da daha üstündeki rakamlarda alıcı bulabilmektedir.