Salı, Temmuz 23, 2024

Axalta’ya İki Edison Ödülü Birden

Axalta (NYSE:AXTA), 4 Nisan 2019 tarihinde New York City’de düzenlenen törende teknolojik inovasyon, yeni ürün ve hizmet geliştirme, pazarlama ve insan merkezli tasarım alanlarında mükemmelliyeti simgeleyen iki Edison Best New Products™ ürünü birden kazandı.

Malzeme Bilimleri ve Mühendislik kategorisinde Axalta’nın Acquire™ Quantum EFX ürünü Bronz ödülünü kazanırken, Voltaprem 5000, Gümüş Ödül’ün sahibi oldu.

Teknoloji Başkanı ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Barry Snyder, “Axalta, müşterilerimize en etkili ve kullanımı kolay ürünler temin etmek için sürekli yenilik getiriyor. Bunun merkezinde, Axalta’Nın inovasyon odaklı bir şirket olması yatmaktadır. Her yıl yapılan satışların %4’ünü yeni ürün ve teknolojiler geliştimeye ayırıyoruz.

Acquire™ Quantum EFX ve Voltaprem 5000, üretkenlik ve sürdürülebilirlik sağlayan yaratıcı çözümlerdir. Edison Ödülleri’ni de kazanmaktan dolayı heyecan ve onur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Axalta’nın Acquire™ Quantum EFX spektrofotometresini kullanan renk kazanım sistemi, boya atölyesi endüstrisini dijitalleştiriyor ve sübjektif görsek değerlendirmeleri ortadan kaldırarak renk uyumunu geliştiriyor.

Bu inovatif ürün, otomobillerdeki OEM fabrika boyalarında üstün renk ve görünüm sağlayan ilk “renk” ve “kıvılcım” ölçüm teknolojisini sağlamaktadır.

Bu sistem, daha fazla araç verimliği sağlayan ve müşterilerin daha doğru ve hızlı renk uyumu oluşturmasına yardımcı olan yeni renk teknolojisini daha hafif ve hızlı bir ünitede birleştirmektir.spektrofotometre

En ileri teknolojiye sahip bu spektrofotometre, EMEA bölgesinde Axalta’nın üç premium global oto tamir boya markası için de mevcuttur. Bu cihazlar, ChromaVision Cromax®’tan Pro Mini, Spies Hecker’den Color Dialog Phoenix ve Standox’tan Genius iQ markalarıyla anılmaktadır.

Axalta’nın yeni çıkan ve Yüksek Voltajlı Uygulamaları için çevre dostu Emprenye Reçinesi olan Voltaprem 5000, daha az uygulama süresi ve enerji tüketimi sağlar. Bu ürün daha iyi kaplama ve uygulamayı yapan kişinin daha etkin ve verimli olmasını sağlar.

Axalta’nın teknolojik yenilikleri, uygulama ısısını 20 derece düşürürken, %20 daha yüksek uygulama/kürleme hızı sağladı. Voltaprem 5000, aynı zamanda %25 yenilebilir hammadde içermektedir. Bu da yüksek voltajlı motor emprenye reçinelerin geleceğini açık bir şekilde göstermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler