Azelis Vietnam’da Önemli Bir Satın Alma Gerçekleştirdi

06 Ocak 2021

Azelis, ana şirketleri olan Bellekimia Singapore Pte. Ltd (Bellekimia) aracılığıyla MKVN Chemicals Co Ltd (MKVN Chemicals) ve Viet Chemicals Trading and Service Co Ltd’nin (Viet Chemicals) çoğunluk hisselerini satın aldığını duyurdu. Her iki şirket de kişisel bakım, endüstriyel kimyasallar, tarım ve gıda segmentlerinin yanı sıra tedarik zinciri çözümlerinde aktif. 2000 yılında kurulan ve Hanoi ve Ho Chi Minh’de ofisleri bulunan MKVN Chemicals ve Viet Chemicals, Vietnam’da önde gelen uluslararası yöneticilere ve 700 müşteriye hizmet veren güçlü bir tanınırlığa sahip.

Singapore

Önemli Noktalar ve Gerekçeler

  • Yerel MKVN Chemicals ve Viet Chemicals ekibinin güçlü pazar varlığı ve know-how’ı, Azelis’in Vietnam’daki varlığını önemli ölçüde artıracak ve yanal entegrasyon yoluyla önemli portföy genişlemesi sağlayacaktır.
  • Vietnam, çok genç bir iş gücü, artan satın alma gücü ve premium ürünlere artan erişim ile dünyanın en kalabalık 15. ülkesidir.
  • MKVN Chemicals ve Viet Chemicals’ın kişisel bakım alanındaki ana ticari faaliyeti, doğrudan bu olumlu makroekonomik faktörlerden yararlanmaktadır.
  • Bu işlem, Azelis’in organik büyümeyi stratejik satın almalarla tamamlama kurumsal stratejisiyle tutarlıdır.

 

MKVN Chemicals ve Viet Chemicals’ın Genel Müdürü Sayın Kamal Hezry Kassim, işi yönetmeye devam edecek ve Azelis Asia Pacific CEO’su ve Başkanı Laurent Nataf’a rapor verecek.

Azelis Asia Pacific CEO’su ve Başkanı Laurent Nataf şöyle açıklıyor: “Asya Pasifik’te büyüme, Azelis için stratejik önceliklerden biri olmuştur. Vietnam’daki varlığımızı güçlendirerek, mevcut müdürlerimizle yeni görevler çekmemiz için anahtar olan tüm bölgede daha iyi kapsama alanı elde edeceğiz. Azelis ve yeni ortaklarımız MKVN Chemicals ve Viet Chemicals, ürün portföyümüzü önemli ölçüde çeşitlendirmemize yardımcı olacak son derece tamamlayıcı iş modellerine sahiptir.

turkchem tv

MKVN Chemicals ve Viet Chemicals, şu anda Vietnam’da sınıfının en iyisi kişisel bakım laboratuvarlarını işletmektedir. Bu laboratuvarlar, Azelis’in mevcut teknik uzmanlığına önemli katma değer sağlayacak ve tüm bölgeye fayda sağlayacak. Sonuncu, fakat kesinlikle bir o kadar da önemli olarak, Kassim ailesi pazarda mükemmel bir saygınlığa sahip, tüm yönetim ekibi de ülkede iyi tanınıyor ve saygı görüyor. ”

MKVN Chemicals ve Viet Chemicals Genel Müdürü Sayın Kamal Hezry Kassim şunları ekliyor:

“Bu ortaklıktan birkaç nedenden dolayı çok heyecanlıyız. Birincisi, böylesine itibarlı, uluslararası bir oyuncunun parçası olmak sadece şirketimiz için devamlılık ve güvenlik sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda ek uzmanlık, altyapı ve büyüme fırsatları sağlayacaktır. İkinci olarak, hem Güney Doğu Asya’daki müşteriler hem de kurumsal yöneticiler için önemli kriterler olan Azelis’in sürdürülebilirlik itibarından ve EcoVadis Gold derecelendirmesinden büyük ölçüde yararlanacağız.

Üçüncüsü, bir taraftaki güçlü teknik odaklanmamız ile Azelis’in diğer taraftan pazara yenilikçi çözümler sunma yeteneği arasında mükemmel bir uyum var. Kısacası, Azelis ile güçlerimizi birleştirmek sadece iki şirket için değil, aynı zamanda yöneticilerimiz ve müşterilerimiz için de faydalı olacaktır. ”

Azelis, 2015 yılından beri Vietnam’da faaliyet gösteriyor ve ülkedeki en iyi endüstri profesyonellerinden bazılarını istihdam ediyor. Azelis, Vietnam’da Kişisel Bakım, Evde Bakım, CASE ve Tekstil için uygulama laboratuvarları işletiyor. MKVN Chemicals ve Viet Chemicals’ın satın alınması, EQT tarafından Azelis’in satın alınmasından bu yana sağlanan desteği göstermektedir. EQT, bu satın almanın sağladığı genişletilmiş hizmet yelpazesi ve küresel erişimin, müşterilere ve birleşik grubun yöneticlerine fayda sağlamaya devam edeceğinden emin.