AZZ Inc, Acme Galvanizing Inc.’i Satın Aldığını Duyurdu

05 Ocak 2021

Küresel bir metal kaplama çözümleri, kaynak çözümleri, özel elektrikli ekipman ve yüksek mühendislik hizmetleri sağlayıcısı olan AZZ Inc. (NYSE: AZZ), Merkezi Milwaukee Wisconsin’de olan, 100 yılı aşkın süredir özel bir sıcak daldırma galvanizleme ve çinko elektro  kaplama şirketi olarak faaliyet gösteren Acme Galvanizing, Inc.’in (“Acme”) tüm varlıklarını satın aldığını duyurdu. Acme, imalat sonrası çelik pazarına kaliteli metal kaplama hizmetleri sunmaktadır. İşlemin şartları açıklanmadı. AZZ, satın almanın faaliyetin ilk yılı içinde kazançları artıracağını tahmin ediyor.

Satın alma yoluyla AZZ, Wisconsin, Milwaukee’de bulunan 80.000 metrekarelik bir tesiste faaliyet gösteren, çeşitli müşteri tabanına sahip köklü başarılı bir metal kaplama operasyonunu kendine ekledi. AZZ, ileride, yeni tesisi AZZ Galvanizleme ve Kaplama – Milwaukee olarak işletmeyi planlıyor ve AZZ’nin Midwest’teki müşterileri destekleme kabiliyetini daha da genişletiyor. Yeni metal kaplama tesisi, AZZ’nin mevcut sıcak daldırma galvanizleme tesisleri ağına entegre edilecek ve toplam sıcak daldırma galvanizleme ağını Kuzey Amerika’daki 40 tesise çıkaracak.

turkchem tv

AZZ Metal Coatings Başkanı ve COO’su Bryan L. Stovall, “Kârlı büyümeyi teşvik etmek ve genel Metal Kaplama işimizi güçlendirmek için stratejik planımızı uygulamaya devam ederken Acme’nin sinerjik olarak satın alınmasından memnuniyet duyuyoruz.

Acme, AZZ, dört gelişmiş tam otomatik çinko kaplama hattı ve tamamen kapalı bir galvanizleme su ısıtıcısının eklenmesiyle Midwest’teki metal kaplama hizmetlerinin kapsamını genişletiyor. Acme çalışanlarını ve müşterilerini AZZ’de ağırlıyor ve kesintisiz müşteri hizmetleri ile kusursuz bir entegrasyon bekliyoruz” dedi.