Pazartesi, Eylül 26, 2022

Barem Ambalaj’ın Halka Arz Büyüklüğü 378 Milyon Lira

3-4 Ağustos 2022 tarihlerinde Borsa’da Satış yöntemiyle halka açılan Barem Ambalaj paylarına 2,4 kat talep geldi. Şirket’in yüzde 20’lik payının halka arzı için talep toplamaya çıkan Barem Ambalaj’ın halka arz büyüklüğü 378 milyon TL oldu.

Halka arz fiyatının 36 TL olduğu ihraçta halka arz büyüklüğü 378 milyon TL olurken, halka arza katılım sağlayan yatırımcı sayısı 277 bin 158 olarak gerçekleşti. İhraç sonrası halka açıklık oranı ise yüzde 20 oldu.

BAREM-AMBALAJ-FABRİKA

Halka arza ilişkin açıklama yapan Barem Ambalaj Genel Müdürü Metin Kaya, yatırımcılardan 2,4 kat talep geldiğini söyledi ve şöyle devam etti:

“Yatırımcılarımızın ilgisine ve güvenine sonsuz teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sektördeki başarılı konumumuzu yatırımcılarımızdan aldığımız güçle artırarak devam edeceğiz.”

Başarı ile gerçekleşen halka arzdan elde edilecek net 255 milyon 750 bin TL tutarındaki fonun yüzde 45’lik kısmının, temel olarak gerek stokların finansmanı gerekse de kapasite artırıcı ve modernizasyon çerçevesindeki makine, ekipman ve teçhizat yatırımları çerçevesinde oluşan finansal borçların anapara ve faiz ödemelerinde kullanılacağını belirtti.

Metin Kaya, kalan yüzde 55’lik kısmının da Şirket’in üretim faaliyetlerini gerçekleştirebilmesi için gerekli olan ana ham maddelerden olan kağıt ve karton alımı çerçevesinde işletme sermayesi ihtiyacının finansmanında kullanılmasının planlandığını ifade etti.

 

 

 

 

 

Barem Ambalaj

Yolculuğu 1999 yılında İzmir’in Tire ilçesinde küçük bir atölyede başladı.

Bugün %100 yerli sermaye ile İzmir, Karaman ve Gaziantep fabrikalarıyla tüm Türkiye’ye hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca 17 ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

Yaklaşık 120.000 m² alanda, yıllık 100.000 tonluk üretim hacmimizle, 800 kişiye istihdam sağlıyor.

Ofset baskılı karton ve laminasyonlu kutu ambalajın kullanıldığı her sektörde var. Gıda, elektrik-elektronik, küçük ev aletleri hizmet verdiği sektörler arasında.

Toplam cirosunun %25’sini birçok dünya ülkesine ihracat yapan firma, her geçen gün ihracat kapasitesini arttırmayı hedeflemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
761TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol