Barentz Daha Doğal Güneş Kremi İçin Çözümler Sunuyor

05 Nisan 2021

Güneşten gelen UV ışınları cildin elastikiyetini azaltıyor, erken yaşlanmaya ve lekelerin oluşumuna neden oluyor. Dolayısıyla sağlıklı bir cilt için cilt bariyerimizi zararlı güneş ışınlarına karşı korumamız, güneş kremlerini günlük rutinlerimiz haline getirmemiz gerekiyor. Daha doğal güneş kremi formülleri elde etmenizi sağlamak, kimyasal ve fiziksel filtrelerin kullanım miktarlarını azaltmak için üreticimiz Chemyunion doğadan elde ettiği çözüm önerilerini sizlerle paylaşıyor.

 

Amazon florasında Hayat Ağacı olarak adlandırılan Buriti Palmiye meyvesinin  yağı Melscreen Buriti FG adıyla sizinle buluşuyor. Karetonoidler, tokoferoller ve antioksidanlar bakımından zengin içeriği ile cilt DNA’sını UV ışınlarına karşı koruyor. SPF değerlerini %15 oranında yükseltiyor. İçerdiği Omega yağ asitleri ile cildi nemlendirirken, daha sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor.

Organik yeşil kahve çekirdeği yağı Melscreen Coffee El Deo Org’un üretiminde kullanılan kahve çekirdekleri üreticimiz tarafından Brezilya’da üretilmektedir. Esansiyel yağ asitlerince zengin içeriği ile UVA ve UVB ışınlarından kaynaklanan cilt hasarını azaltır, SPF değerlerinde %25 artım sağlar. Aynı zamanda güçlü bir nemlendiricidir, cildin su-nem dengesini düzenler, kolajen ve elastin üretimini artırarak daha elastik  ve sıkı cilt görünümü sunar.

Süperkritik ekstraksiyon yöntemi ile elde edilen Physalis Angulata (Altın Çilek) Ekstraktı Physavie, UV ışınları ile ciltte yaşlanma belirtilerine neden olan faktörlerin azalmasını sağlar. Güneş ışınlarının neden olduğu yaşlanmayı önler, anti-termal photo aging etkilidir. Serbest radikalleri absorbe ederek, antioksidan etki gösterir. Güneşe maruz kalan cilt ısısını ve mikrosirkülasyonunu sabit tutar. Ayrıca yan etkileri olmaksızın hidrokortizona eşdeğer yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Kızarıklık, yanma, batma, kaşıntı gibi şikayetleri azaltır.  Mavi Işık (Blue Light) dahil olmak üzere kızılötesi dalga boyu ve UV ışınlarına karşı koruma sağlar.

Chemyunion’ın ECOCERT ve COSMOS onaylı butter ürünleri ile de formüllerinizi zenginleştirebilirsiniz. Cupuaçu butter Chemyforest Cupuaçu FG ve Murumuru butter BR Forest; zengin omega yağ asitleri içeriği ie cildi nemlendirir, hassaslaşan cilt bariyerini onarır. Cildin elastikiyetini artırır, cilde hoş ve ipeksi bir yumuşaklık verir.