Barentz’den Evde Kullanılabilecek İğnesiz Dolgu Alternatifleri

12 Nisan 2021

Yaş ilerledikçe ciltte deformasyonlar, sarkmalar ve kırışıklar oluşmaya başlar. Bunların en önemli nedenlerinden birisi deri altı yağ dokusunun azalmasıdır. Gençleştirme tedavisi için güzellik merkezleri ve kliniklerde, cilde iğneli işlemler ile yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilen method; Hyaluronik Asit ile yapılan dolgu işlemleridir. Ancak bu işlemler maliyetli ve ağrılı olmakta; bazen de geri dönüşü olmayan ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir.

                                                     

 

Enjekte edilebilir yüz dolgu maddelerine iğnesiz bir alternatif arayan Chemyunion, COSMOS onaylı Cellfie‘yi geliştirdi. Cellfie; içeriği ile adiponektini uyararak adipogenezi (kök hücrelerden yağ hücrelerinin oluşması) etkinleştirir. Böylece deri altındaki yağ hücreleri oluşumunu artırır, yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık görünümünü azaltır ve yüz kontürünü düzeltmeye yardımcı olur.

Cellfie, Thymus Vulgaris (Kekik) ekstraktı ile fosfatidler, trigliseridler ve Lesitin yağ asitlerinin sinerjik bileşiminden oluşur. Yapılan in-vitro ve in-vivo testleri ile Cellfie’nin aşağıdaki etkileri sunduğu görüldü:

 

  • Adiponektin ve PPARγ’i (yağ oluşumunda etkili faktör) uyardığı, Adipogenez sürecini olumlu yönde etkilediği, cildi dolgunlaştırdığı ve yaşlanma belirtilerini azalttığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.
  • 60 günde Perioral kırışıklıkların alanını, uzunluğunu ve derinliğini sırasıyla %28, %30 % 9’a kadar azalttığı;
  • 60 günde Periorbital kırışıklıkların (Kaz Ayağı) alanını, uzunluğunu ve derinliğini sırasıyla %27, %29 ve %9.5’ a kadar azalttığı;
  • 60 günde gülümseme hatlarındaki kırışıklıkların alanını, uzunluğunu ve derinliğini sırasıyla %60,%47 ve %29’ a kadar azalttığı;
  • 60 günde Nazolabial Hatların alanını, uzunluğunu ve derinliğini sırasıyla %23, %25 ve %8’e kadar azalttığı görüldü.
  • Cilt dolgusunun uyarılmasıyla yüz konturunu iyileştirdiği ve değiştirdiği in-vivo testleri ile kanıtlandı.

Kırışıklık karşıtı, yaşlanmayı geciktirici ve dolgunlaştırıcı formüllerinizde sadece %2 Cellfie kullanarak; Cellfie’nin dolgunlaştırıcı etkinliğini keşfedebilirsiniz.