Çarşamba, Aralık 1, 2021

Barentz’in Akne Tedavisinde Yeni Mucizesi: Miracne

Chemyunion, hem gençlerde hem de yetişkinlerde akne tedavisi için üçü bir arada aktif bileşen olan Miracne‘yi geliştirdi. Tüm bileşenleri yenilenebilir kaynaklardan gelen Miracne; Propandiol, Ksilitol ve Kaprilik Asit’in sinerjik bir kombinasyonudur.

(INCI: Propandiol (and) Xylitol (ve) Caprylic Acid)

Miracne, akneye neden olan bakteri (Cutibacterium Acnes) seviyelerini azaltarak akne lezyonlarını iyileştirir. Ayrıca akne lezyonlarıyla ilişkili kızarıklığı azaltır ve sebum üretimini kontrol eder.

Akne tedavisinde mucizevi bir çözüm yaratmak isteyen Chemyunion, semptomlardan ziyade aknenin kökenlerini inceledi. Aşırı sebum nedeniyle Cutibacterium Acnes’in süper proliferasyonu meydana geldiğinde, disbiyozi tetikler, sağlıklı cilt mikrobiyotasının dengesi bozulur. Porfirinler, C. acnes tarafından salgılanır ve oksijen ile etkileşimi sonucu enflamatuarlar oluşur. Ayrıca, propiyonik asit, enflamatuar aracılarla birlikte, komedonlara neden olan anormal keratinosit proliferasyonunu ve farklılaşmasını uyarır. Chemyunion araştırma sonuçları akne fizyopatolojisinin anahtarının C. Acnes bakterilerinin varlığı ve aşırı çoğalması ile ilgili olduğunu gösteriyor.

Above are results taken by Visia to show the signs porphyrins in the cheek and nose region of the volunteers. Visia provides data that quantification of porphyrins (white dots) in the delimited region (contour) of the cheek and nose of volunteers on day 0 (D0) and treated with Miracne by 7 (D7).

Miracne, dermatolojik olarak test edilmiş ve akneye neden olan bakterileri bir dakika içinde azaltmada etkili olduğu kanıtlanmıştır. 7 gün içinde gözle görülür sonuçlar sağlayan vegan, koruyucu içermeyen bir bileşendir.

Reduction in inflammatory lesions during the acne treatment with Miracne.

%0,5 ile %1,0 arasındaki konsantrasyonlarda ve akne tedavisi için her tür üründe kullanılabilir: sabunlar, losyonlar, tonikler, serumlar, jeller. Ayrıca sıklıkla kullanılan diğer keratolitik bileşenlerle (salisilik asit, laktik asit vb.)

Formüllerinizde Green Chemisty ilkelerine uygun olarak geliştirilen Miracne’ye yer vererek, akne tedavisinde mucizevi çözümler elde edebilirsiniz.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR