Perşembe, Mayıs 19, 2022

Barentz’in Biyolojik Retinol Alternatifi: Revinage

Retinoidler cilt bakımında en çok tercih edilen içeriklerdendir. Ancak düzenli kullanımda cilt hassasiyetini artırır, cilt bariyerini inceltir, inflamatuvar oluşumuna neden olur. Bu nedenle dermatoloji uzmanlarının önerisi Retinol yerine doğal Retinol alternatiflerini tercih etmek. Chemyunion’un Retinoidler ile benzer faydalı etkileri sunan, tamamen bitkisel, cilt bariyerine zarar vermeyen, biyolojik ve doğal Retinol çözümü var: Revinage

En çok tercih edilen Retinoidler; Retinol, Retinyl Palmitate, Retinyl Acetate ve Retinaldehyde’dir. Tüm bu bileşikler cilt altında Retinoik Asite dönüşür ve belirli reseptörlere bağlanır (RAR). Böylece kırışıklık ve leke görünümünü azaltır; ancak cilt bariyerinin kalınlığını inceltir, cildin güneş ışınlarına karşı hassasiyetini artırır, hassas cilt şikayetlerinin (egzama, kuruluk, iritasyon) oluşmasına neden olur.

Revinage ise RXR reseptörlerine bağlanarak inflamatuvar oluşturmaz, Retinol’ün olumsuz etkileri olmadan Retinol ile benzer etkiler sunar.

Barentz
RAR (retinoic acid receptors) and RXR (retinoid X receptors)

  • Hücre proliferasyonunu ve farklılaşmasını düzenler ve hücre dışı üretimi uyarır.
  • Kolajen ve elastin üretimindeki stimülasyon ile cildin elastikiyeti ve sıkılığını artırır; kırışıklıkları doldurur.
  • Antioksidan etki ile serbest radikalleri absorbe eder.
  • Büyüme faktörlerini uyararak yaşlanma belirtilerinin oluşumunu geciktirir.
  • Melanin üretimini azaltarak cildi aydınlatır.
  • Fotodegradasyon ve oksidasyona karşı koruma sağlar.

Revinage®’in sunduğu en önemli fark, silico çalışmalarıyla kanıtlanmış retinollerle aynı şekilde çalışması ve gündüz & gece sürekli kullanım için tamamen güvenli olmasıdır.

revinage

revinage

 

Revinage: Bidens Pilosa Extract (and) Elaeis Guineensis (Palm) Oil (and) Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil (and) Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil.

Revinage WPO: Astrocaryum Murumuru Seed Butter (and) Bidens Pilosa Extract (and) Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil (and) Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil.

Revinage yüksek ekstrakt konsantrasyonuna sahip, ECOCERT ve COSMOS onaylı çevre dostu güçlü bir antiaging bileşendir. 28 gün dünde düzenli kullanım sonrası kırışıklıkları gözle görülür şekilde azaltır.

Clinical Study – Wrinkles (OMNIA)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler