Cumartesi, Ekim 23, 2021

Barentz’in Doğal Biyoaktifler Zengini Aloe Verası

Aloe Vera kişisel bakım ürünlerinde en yaygın kullanılan bileşenlerden biridir.Bunun nedeni ise Aloe Veranın harika bir şifa kaynağı olması. Antik çağlardan beri tedavi edici olarak kullanılan Aloe Vera “sonsuz gençlik bitkisi” ve “doğanın mucizesi” olarak tanımlanmıştır.

Vitaminler (A, C, E, B1, B2, B3, B6 ve B12), mineraller, serbest amino asitler, organik asitler ve polisakkaritler (acemannan, glikoz, fruktoz vb.) ile 100’den fazla biyoaktif içermektedir.

Aloe Vera formülleriniz için çok yönlü çözümler sunar.

Organik ve sürdürülebilirlik konseptine dayanarak geliştirdiği Aloe Vera ürünleri ile üreticimiz AMB Wellness; kişisel bakım formülleriniz için yüksek kalitede Aloe Vera bileşenleri ve çözümleri sunmaktadır. Tamamen doğal ve katkı maddesi içermeyen Aloe Vera ürünlerimiz, kokusuz ve çok fonksiyonlu olduğundan tüm kişisel (cilt & saç bakım, bebek bakım, ağız bakım, ıslak mendil & kağıt) ve ev bakım (deterjan, yumuşatıcı, yüzey temizleyici vb.) formüllerinde güvenle kullanılabilmektedir.

Neden Aloe Vera?

Tüm cilt tipleri ile uyumlu olan Aloe Vera;

  • Polisakkaritler içeriği ile cildi nemlendirir, besler, cilt bariyerini onarır, cildi yeniler. Güçlü bir nemlendirici olan Aloe Vera, cildin canlılığını korur, cilde ipeksi yumuşaklık verir, daha sağlıklı ve parlak bir cilt sunar.
  • Antimikrobiyal aktivitesi ve antiseptik içeriği ile doğal bir anti-inflamatuardır. Gözenekleri tıkayan ve akneye sebep olan bakterileri azaltır, iltihapların ve yara izlerinin iyileşmesine yardımcı olur.
  • Çinko, C ve E Vitamini içeriği ile hücre yenilenmesini destekler, cildi sıkılaştırır, lekelerin ve izlerin iyileşmesini hızlandırır.
  • Kızarıklık, yanma, batma, kaşıntı gibi hassas cilt şikayetlerini azaltır.
  • Fibroblastları uyararak elastin ve kolajen üretimini destekler. Böylece cildin elastikiyetini artırır, yaşlanma belirtileriyle savaşır.
  • Antioksidan içeriği ile serbest radikalleri absorbe ederek antioksidan etki yaratır.
  • Saç büyümesini uyarır, saça parlaklık ve canlılık verir. Kepek problemlerini iyileştirir, saç dökülmesini azaltır.
  • İçeriğindeki saponin ile doğal bir temizleyici olan Aloe Vera, temizleyici ürün gruplarının cilt bariyerine zarar vermesini engeller, cilt hassasiyetini ve kuruluğunu önler.

AMB Wellness’ın üstün kaliteli doğal ve organik Aloe Vera ürünleri ile formülasyonlarınızda Aloe Veranın çok yönlü etkinliğini keşfedebilir, cilt ve çevre dostu formüller elde edebilirsiniz.

 

Sultan Ergün

Kişisel Bakım Bölüm Sorumlusu

Barentz Gıda ve Kimya

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR